Wpis z mikrobloga

To, co widzicie na zdjęciu, drogie mirki, to tak zwane antyradio. I nie mylić z kucradiem! To urządzenie, które pozwala na odbieranie wszystkich fal elektromagnetycznych krążących w eterze - również radiowych. Brzmi to jak bardzo creepy elektronika.
Ale to, co czyni ten mały piździk wyjątkowym, to pin antenowy który pozwala zamienić każdy przewodnik w antenę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zamiast jednak wykorzystywać do tego pomidora czy lodówkę, postanowiłem pójść w skalę i zrobić antenę z czegoś DUUUŻEEEGO.

Jeśli więc chcecie zobaczyć, jak mosty we #wroclaw radzą sobie, jako anteny, to plusujcie - zawołam Was jak zmontuję film na YouTube ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#elektronika #muzyka #muzykaelektroniczna
Tag do obserwowania, w którym piszę o ciekawostkach związanych z muzyką, audio oraz audiovoodoo - #tonskladowy
Roszp - To, co widzicie na zdjęciu, drogie mirki, to tak zwane antyradio. I nie mylić...

źródło: comment_p64W1WTaPgkAX0wOlFCjFZfRwqp7sbg4.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@alibaba848: @Roszp: 120 euro to chyba przesada. To nawet SDR nie jest. Wydaje mi się że podobny projekt widziałem w Elektronice dla Wszystkich - coś w typie detektora smogu elektromagnetycznego z wyjściem słuchawkowym. Na stronie nie pokazali nawet schematu - pewnie dlatego że jest na tyle prosty że każdy by mógł sobie sam zbudować DIY ;).
  • Odpowiedz
@AdireQ: To jest bardzo prosty projekt, oparty o najprostsze radio bez wyboru częstotliwości. Więc jeśli ktoś potrafi, to pewnie będzie mu łatwo coś takiego zmontować, ja niestety nie umiem :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Roszp: Jak odbierzesz cały "eter" na raz bez jakiegokolwiek wycinania to usłyszysz jedno wielkie gówno, zresztą jak to by w ogóle miało działać? Bierzemy sygnał od DC do rentgena i kompresujemy do częstotliwości słyszalnych?
  • Odpowiedz
Jak odbierzesz cały "eter" na raz bez jakiegokolwiek wycinania to usłyszysz jedno wielkie gówno


@msichal: ale jakie pyszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Roszp: przecież to jakiś szajs dla hipsterów. Równie dobrze sobie można kupić SDR-a za 30 zł i będzie bardziej przydatny od tego czegoś xD

No serio, nie rozumiem po co ktoś miałby słuchać zniekształconych fal radiowych. I to jeszcze za takie absurdalne pieniądze, choć w środku zapewne siedzi elektronika za 10 zł.
  • Odpowiedz
No serio, nie rozumiem po co ktoś miałby słuchać zniekształconych fal radiowych.


@ortofosforan: obejrzysz, zobaczysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To jest naprawdę świetna rzecz, nie będę Cię do tego przekonywał jeśli nie rozumiesz tej zajawki. Mnie to np. odpręża.
  • Odpowiedz