Wpis z mikrobloga

Cały sezon 2018/19 za nami a że zawsze wkurzały mnie festiwale popularności w wyborze tych najlepszych to proponuje własną zabawę na mirko z wyborem najlepszej jedenastki sezonu. Jako że ze względu na zawód oglądam mnóstwo meczów top5 lig europejskich i nie tylko a na mirko siedzi też pełno nieogarów, którzy myślą, że Courtouis to dalej czołówka - propozycje w ankietach będą moje i będzie to wybór subiektywny. Wybieramy zawodników najlepszych czyli tych, którzy najlepiej grali a nie takich, którzy zdobyli najwięcej tytułów. Ilość propozycji w ankiecie będzie zależała od tego ilu zawodników uznam za odpowiednich do nominacji.
Zaczynamy od bramkarzy. Wg mnie tylko 4 z nich to klasa międzynarodowa i pomiędzy nimi powinna rozegrać się walka o zwycięstwo.
#pilkanozna #laliga #premierleague #mirkofootballxi

Najlepszy bramkarz sezonu 2018/19 to?

  • Alisson 45.9% (50)
  • Ederson 9.2% (10)
  • Oblak 12.8% (14)
  • Ter Stegen 32.1% (35)

Oddanych głosów: 109

  • 13
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: Alisson nie jest nawet w TOP 5 bramkarzy, ludzie go oceniają przez pryzmat dobrej gry Liverpoolu. Ilość głosów na Oblaka pokazuje, że większość nie wie, jak on gra. Słoweniec wrzucony do takiego City czy Liverpoolu robiłby znacznie lepsze liczby niż ich bramkarze
  • Odpowiedz
  • 0
@Rodjer Jest, jest. Choć jest przeceniany to należy mu się tu miejsce. Oblak dla mnie powinien walczyć z Ter Stegenem, bo oni wyprawiali cuda w bramce z minimalnym wskazaniem na Słowenca.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: czym w takim razie kierujesz się przy wyborze? Bo napisałeś tylko, że jest subiektywny i bazujesz na grze, a nie trofeach. Więc jakim cudem Alisson, który popełnił kilka baboli, na liście się znalazł, a nie ma tu np. Gulácsiego (czy jak to odmienić), najlepszego bramkarza bundesligi, który, o ile mnie pamięć nie myli, nie zawinił przy żadnej bramce przez cały sezon
  • Odpowiedz
@Rodjer: iksde

Gdyby nie interwencja Alissona to Liverpool nie wyszedłby z grupy LM oraz nie miałby szans z Barcelona. Do tego liczne interwencję ratujące punkty w lidze. Poza tym jak Alisson może być przeceniany że względu na grę LFC, a Oblak I Ter Stegen niedoceniani? Przecież oboje również grają w świetnych klubach
Jak dla mnie jest top 3 na świecie w bronieniu i top 2 w rozegraniu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rodjer No sorry ale Alison jakby nie korzystał z obrony LFC to jest bardzo pewnym punktem a każdy z tych bramkarzy popełnił kilka baboli, nawet Oblak. Alison gra też bardzo dobrze nogami i kilka razy ratował tylek swojej drużynie.
  • Odpowiedz
@Czyjatoja: o 90% bramkarzy można napisać, że gdyby nie ich interwencje, to klub nie miałby tylu punktów.
Nie napisałem nic o Ter Stegenie.
Oblak jest niedoceniony, bo większość nie ogląda meczów Atletico, a jak ogląda, to chyba dość nieuważnie, skoro cenią go tak nisko. Z Alissonem jest odwrotnie, bo zagrał dużo meczów w LM i przez sukces drużyny jest przeceniany, a podobno tu na trofea nie patrzymy
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: ja tu nie chce wyjść na jakiegoś czepiającego się na siłę, ale skoro wybieramy najlepszych za sezon, to nie rozumiem, jak może się nie znaleźć Gulácsi, ktory rozegrał kapitalny sezon, a jest Alisson, który popełnił błędy jak z Leicester i Man Utd.
  • Odpowiedz
@Rodjer: Tak naprawde gdybym chciał dać Gulacsiego to powinienem tez dać Neto, Vaclika, Maignana, Mendyego czy nawet Drągowskiego. Wszyscy bronili wspaniale ale chodzi jednak też o poziom rozgrywek. To, że ktoś dobrze broni w Lille czy Sevilli nie znaczy, że udźwignąłby gre w City, Barcelonie czy Liverpoolu. Na innych pozycjach będą zawodnicy z mniej znanych klubów ale w bramce akurat uważam, że taki wybór jest usprawiedliwiony.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: Vaclik miał drugą część sezonu znacznie gorszą, Drągowski grał dobrze przez 2-3 miesiące.
Na francuskiej lidze się nie znam, więc się nie wypowiem.

Ja rozumiem, że to Twoja opinia i Twój sposób wybierania, ale jednak napisałeś, że wybierasz tych, którzy grali najlepiej, więc nie wiem, jak ktoś, kto popełnia więcej błędów grał lepiej od kogoś, kto robi ich mniej. No ale już zostawmy to, raczej się wzajemnie nie przekonamy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rodjer Tzn ja rozumiem twoje zdanie i się z nim zgadzam. Po prostu nie potrafię sobie wyobrazić, że taki Gulacsi mógłby być bramkarzem w którymś z klobow top10. Inna kwestia to to, że Alison spośród tej czwórki zasłużył chyba najmniej na zwycięstwo.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: też żeby nie było, że ja deprecjonuje Alissona, z tym "poza TOP 5" przesadziłem, pewnie na 5. miejsce zasługuje
No ale jednak jeśli bierzemy pod uwagę tylko ten sezon, to jakoś nie zachwycił
  • Odpowiedz