Wpis z mikrobloga

Właśnie znalazłem #rakcontent serwer #mastodon dla dzbanów takich jak #neuropa.
Sami zobaczcie co nie jest tam mile widziane:

Mamy politykę zerowej tolerancji wobec bigoteryjnych zachowań. Dotyczy to w szczególności rasizmu, seksizmu, ksenofobii, antysemityzmu, islamofobii, transfobii i sprawności.
Nie popieraj wyraźnie systemów opresji jako remedium na to samo. Dotyczy to zwłaszcza mitu merytokracji. //dzbany
Nie kłóć się o istnienie lub znaczenie odwrotnego rasizmu lub odwrotnego seksizmu. Rasizm i seksizm to głębokie problemy strukturalne związane z kulturą, a nie ekspresja pojedynczych osób.

Ten moment kiedy korzystasz ze swojej wolności, aby dążyć do cenzury. Typowa #lewackalogika

#4konserwy #linux #dramat #takaprawda #ciekawostki #bekzalewactwa #bekazlgbt #wrogakultura
https://deadinsi.de/about/more
pyroxar - Właśnie znalazłem #rakcontent serwer #mastodon dla dzbanów takich jak #neur...

źródło: comment_jU8Fnbx3ahgOLBWi3loLyEcmE4br0LQx.jpg

Pobierz
  • 14
Szanowny @Kryspin013, nie ma czegoś takiego jak radykalne poglądy. Są tylko wyraziste poglądy.

Radykalne to może być działanie, nie myśl.

Ten zabieg erystyczny od radykalnych poglądów jest mylny ponieważ radykalny ma negatywne konotacje bo radykalne działanie to po prostu krzywdzenie ludzi, natomiast wyraziste poglądy nie są złe bo każdy przywódca ma wyraziste poglądy, to właśnie dlatego wokół niego zbierają się ludzie. Wyraziste poglądy są często siłą budującą a nie niszczącą.

EDIT:
Szanowny @Kryspin013, ja mam wersję papierową. Nowy słownik języka polskiego PWN. Lidia Drabik. Elżbieta Sobol.

pogląd
«sąd o czymś oparty na przeświadczeniu o prawdziwości lub fałszywości czegoś»

radykalny
1. «będący skutkiem zdecydowanych, bezkompromisowych działań»
2. «dążący do zasadniczych zmian w życiu społecznym lub politycznym; też: będący wyrazem tych dążeń»

radykalizm
1. «bezkompromisowość i stanowczość»
2. «w polityce: kierunek zmierzający do wprowadzenia zasadniczych zmian w życiu społecznym lub politycznym»

skrajny
1. «występujący
pyroxar - Szanowny @Kryspin013, ja mam wersję papierową. Nowy słownik języka polskieg...
Szanowny @Kryspin013: poruszyłeś bardzo ważny temat, zanim odpowiem to zapytam: a czy oni sami nie robią sobie krzywdy i innym?


@pyroxar: Widzę, że nie wysłałem wiadomości zwrotnej do ciebie więc jeszcze raz.

Ok, mogę ci przyznać rację. Ale wciąż robisz oftop i nie odniosłeś się do mojego głównego zarzutu.


Ale, że w końcu się odniosłeś to:

a czy oni sami nie robią sobie krzywdy i innym?


Co to za żelazna
@pyroxar: Ta dyskusja jest bez sensu. Nie dość, że rozmyłeś ją na samym początku to w zasadzie ostatecznie i tak odwracasz kota ogonem. Sensem dyskusji również jest to by umieć sie postawić po drugiej stronie barykady i spróbować ją zrozumieć. Nie znam ludzi z tego serwera ale mam mam wrażenie, że zarówno tacy ludzie jak ty jak i tacy ludzie jak ci z tego serwera (sądząc po opisie) nie chcecie się