Wpis z mikrobloga

@Protamina to zwolennicy wyroku PiS-TK są przeciw wolności. Z wyroku SN:

(...) W kontekście tych wartości preferowanie takich zasad, jak swoboda zawierania umów czy wolność gospodarcza, prowadzi do wniosku, że w realiach tej sprawy nie mogły one stanowić uzasadnienia odmowy wykonania usługi poligraficznej przez zobowiązanego drukarza, ponieważ odmowę poprzedziła umowa o dzieło zawarta w ramach wolności gospodarczej i swobody zawierania umów, między M. s.c. w Ł. a Fundacją L. reprezentowaną przez wolontariuszkę,
Mircy, których oburza wyrok TK w sprawie drukarza i jego odmowy drukowania ulotek lgbt - czy możecie mi wyjaśnić dlaczego jesteście przeciw wolności (gospodarczej) i wolnemu wyrażaniu poglądów?


@Protamina: Ja jestem za wolnością gospodarczą, jak najbardziej.

Ale:
Art. 32. [Zasada równości; zakaz dyskryminacji]
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z
@GordonL na szczęście lekarze mogą odmówić udzielenia porady komukolwiek (bez zagrożenia życia) i to bez podania przyczyny. Ostatnia oaza wolności w tym lewackim świecie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Każdy inny zawód powinien mieć podobne prawa
@Protamina: ale w jaki sposób obraża? tym, że lubi w dupę?

jeśli ktoś czuje się tym obrażony to powinien się leczyć

jestem bardziej z prawej strony niż lewej ale nie oceniam ludzi przez pryzmat kto co komu i gdzie wkłada

ale to tylko moje zdanie
na szczęście lekarze mogą odmówić udzielenia porady komukolwiek (bez zagrożenia życia) i to bez podania przyczyny. Ostatnia oaza wolności w tym lewackim świecie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Każdy inny zawód powinien mieć podobne prawa


@Protamina: Czyli jedyna apteka w okolicy powinna móc odmawiać sprzedaży leków?
@Protamina: fajny sposób na niszczenie konkurencji

jesteś jedyną firmą, która produkuje cement, firma X płaci za to, żebyś nie sprzedawał cementu firmie Y bo tak i #!$%@?, masz prawo

albo producent cementu to dobry znajomy i chce, żebyś był jedynym producentem betonu w okolicy więc nie sprzedaje firmie Y
oczywiście, że powinna mieć takie prawo


@Protamina: I wtedy ten biedny klient będzie dyskryminowany (z jakiejś przyczyny, bo np. zaparkował na miejscu, które lubi właściciel apteki), nie będzie miał dostępu do leku. To jest w porządku?
@GordonL a to jest w porządku, że w małym mieście jest jedna apteka, która jest otwarta do 18 i jak ktoś zachoruje po 18 to mu aptekarz nie sprzeda leków?

Tak, to jest w porządku.
a to jest w porządku, że w małym mieście jest jedna apteka, która jest otwarta do 18 i jak ktoś zachoruje po 18 to mu aptekarz nie sprzeda leków?


@Protamina: Moim zdaniem nie ma takich sytuacji, bo prawo to reguluje.

Tak, to jest w porządku.


@Protamina: Nie, nie jest.
Wolność nie jest nieograniczona.

W przypadku usług drukarskich to nie widzę większego kłopotu. Ale w przypadku usług/towarów kluczowych widzę sens ograniczenia