Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#rozowypasek ma problem z #ford #focus #mk1 1.6 z #lpg

Jechała do pracy i samochód podczas jakiegokolwiek przyspieszania ponoć strasznie szarpał i lekko strzelał z wydechu. Przy jednostajnej jeździe działał normalnie, podczas postoju i daniu gazu na maksa też wszystko w normie.

Jako iż na samochodach pod względem mechaniki w zasadzie się nie znam, pytam Was, wyciągnijcie swoje szklane kule - co to może być?

Stawiam albo na coś z gazem (niestety nie sprawdziła jak działa na Pb) albo na coś z elektryką (powiedziała mi też że nie działa tylna wycieraczka i jest jakiś kłopot z centralnym).

Co na to Wasze szklane kule? :)

#motoryzacja #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #samochody
  • 16
@Gandezz: standardowo: jeździć, obserwować.
A tak serio to kłopot z centralnym i wycieraczką jest od dzisiaj czy dłużej? :) Raczej nie ma związku.
Podstawowa sprawa to sprawdzić jak będzie się samochód zachowywał na benzynie. I czy jest różnica jak silnik jest jeszcze zimny i później po dogrzaniu.
@Gandezz: Jeszcze opcja, że cewka zapłonowa kończy żywot.
Podobno oryginalna była liczona na 180kkm u mnie w 1.6 mk1 padła przy 182kkm (zamiennik Beru jest znacznie lepszy od oryginalnej)

Objawy standardowe to szarpanie przy przyspieszaniu między 2-3,5 tys rpm.

Szarpanie też może być przez którąś świecę.
@Gandezz: Jesli chodzi o cewke w 1.6 zetec i kable to prosta sprawa. Ale nie jestem pewien czy to wina cewki.
Jesli silnik dlugo jezdzi na LPG juz to moga byc tez zawory wypalone jak ktos wspominal chociaz szczerze Ci nie zycze :)
Gdyby co mam Focusa Mk2 kombii na sprzedaz :)