Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja Pytanie do osób bardzo intensywnie użytkujących swoje samochody - załóżmy że >50 kkm rocznie. Czy Wy bawicie się w car detailing i inne tego typu zabawy, czy nie przywiązujecie się specjalnie, bo auto i tak za max. 4-5 lat do zmiany, więc raczej tylko traktowanie jako wół roboczy, myjnia automatyczna itd.?
  • 10
@Neoplan: Na ogół to aktywna piana + myjka ciśnieniowa i odkurzanie. Co jakiś czas dokładniejsze mycie + ogarnięcie wnętrza na tiptop, bo lepiej mi się jezdzi jak samochód jest czysty
@Neoplan: miałem Subaru. Sprzedałem bo szykowały się duże przebiegi. Kupiłem focusa MK3 w dieslu typowa flotowka. Zrobiłem 45 tys w rok. Dbam. Nie miałem czasu na wosk ale adbl ssw używam. Mycie rękawica. W środku staram się nie dopuścić do syfu bo potem długo zajmuje sprzątanie. A tak to tylko szybkie odkurzanie co tydzień dwa
Raz na miesiąc przetre szyby i plastiki i w miarę git. Wiadomo że zima myłem rzadziej.
@Y4pk0: Ja też to wiem, ale zupełnie inaczej mi się jeździ samochodem który jest czysty z zewnątrz, a w środku jest porządek i nie ma 2 cm warstwy kurzu, a pod fotelami stosu butelek. Nawet aktywna piana + jakiś quick detailer daje zadowalające efekty, a w połączeniu z odkurzaniem i szybkim ogarnięciem wnętrza z dressingiem to jakieś 30 minut