Wpis z mikrobloga

@ZigiZyg: jutro po prostu chyba podjadę i na miejscu zdecyduję bo ogólnie piewrszy mial być iphone 8+ ale po natrafieniu na znany sklep bestcena to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZigiZyg: co z tego że 2 aparaty, jeśli ktoś nie używa telephoto to tutaj traci bo XR ma lepszy tryb portretowy (X robi je za pomocą telephoto, a te ma gorsze światło) + Smart HDR i nagrywanie stereo.
  • Odpowiedz
@mavon: w sumie własnie tez dlatego xr jest mi bardziej przyjazny, nie miałem nigdy ajfona nwm jak działa 3dt i 2 aparaty a może to i lepiej ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@orlo2299: na XR masz haptic touch, to takie trochę biedniejsze 3d touch ale istnieje i jest rozwijane mocno, teraz na 13 IOS doszła masa funkcjonalności.

generalnie jeśli ważne są dla ciebie takie rzeczy jak aparat i wideo to XR jest lepszym wyborem. Gdyby jeszcze X miał wide angle zamiast telephoto.. No telephoto po prostu się nie używa( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mavon: wydajnosc i bateria a aparat to drugi plan, ale wlasnie te 2 rzeczy stawiają na XR. Teraz natknąłem się na wpis, czy XR nie ma wgl żadnego zoomu ?
  • Odpowiedz
@orlo2299: Tak, na tym polega telephoto, dzięki temu dodatkowemu obiektywowi masz dwukrotny zoom optyczny. Sam sobie oceń czy to istotny ficzer dla Ciebie.

Wydajność na obu telefonach to jest topka, ale XR posiada nowszy hardware (tegoroczny). Bateria wyniki nie będą odbiegać jakoś dramatycznie od siebie, w zależności kto używa wyniki będą o godzinę/dwie lepsze raz na tym raz na innym.
  • Odpowiedz
@orlo2299: W sensie możesz nadal powiększać fotki ale to będzie zwykłe cyfrowe powiększanie/zbliżanie więc będzie spora utrata jakości. Na androidach jest to samo.

Generalnie telephoto jeśli nie oferuje większego zbliżenia, jak np p30 pro z 5x krotnym i 10x hybrydowym, to nie jest używane bo efekt jest taki sobie.

Sama zupełnie tego nie używam a trochę tych telefonów się u mnie przewija( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mavon: dzięki wielkie za czas i informacje, jutro podbijam do sklepu wezmę w łapę obydwa i wezmę ten który będzie fajniejszy, oczywiście dam znać.
  • Odpowiedz
X ma lepszy wyświetlacz, mamy tutaj OLED ze wsparciem dla 3D Touch, ramki są też mniejsze, co sprawia że telefon wygląda lepiej. W X masz też podwójny aparat, ten drugi posiada dwukrotny zoom. XR natomiast ma nieco gorszy Liquid Retina, który nie posiada wsparcia dla 3D Touch, który jest już w iPhone'ach od wersji 6S. XR posiada nieco lepszy procesor i aparat i jest tam sporo wersji kolorystycznych. Ja osobiście bym wolał
  • Odpowiedz