Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady, tylko bez heheszków proszę.

Udało mi się wstępnie załatwić coś w rodzaju stażu(jeszcze do uzgodnienia) i dostałem dzisiaj zapytanie w jakich technologiach chciałbym się rozwijać i w jakich obecnie coś umiem napisać żeby działało.

Teraz typowo bez żartów, uczę się na WindowsForm bo tak wymagają na #studbaza, więc odpisałem że w tej technologi czuje się najpewniej, lecz chce próbować czegoś nowego. Jeśli chodzi o język to szukam technologii, które wykorzystują C#
myślę o .NET(tylko tutaj zagadnienie jest dość rozbudowane) oraz Xamarin.

Możecie mi coś doradzić? W jakie technologie się zagłebić? Moje umiejętności nie są na poziomie programista15k, do 3k mi daleko xD

Poradzi mi ktoś z was jak sam zaczynał?

#programowanie #pytaniedoeksperta #pytanie #informatyka #programista15k
  • 6
@ECMAlover: Firma do której wstępnie udało mi się wkręcić szukała kogoś do .NET i WPF
Dzisiaj dostałem maila, że mam się określić w jakich technologiach czuje się pewnie, a w jakich chciałbym się rozwijać, ponieważ muszą naszykować dla mnie jakiś mini projekt.
Ja no za dużo nie mogę się pochwalić bo tylko te Formsy umiem obecnie w jakimś stopniu i szukam porad od doświadczonych kolegów po fachu.
@Zaacki: Jakbyś mógł później podzielić się nawet na priv z info o tym mini projekcie to byłbym bardzo wdzięczny bo też uczę się c# z WPF, a na przyszłość by mi się przydała taka wiedza.
@Zaacki: to zależy co chcesz robić w przyszłości: aplikacje webowe, mobilne, desktopowe, gry.
Jeżeli jest to Tobie obojętne to ja bym powiedział, że aplikacje webowe z wykorzystaniem ASP .NET Core najlepiej (od biedy ASP .NET MVC) + ewentualnie jakiś front do tego w React, Angular, Vue. Dlaczego tak? Bo najwięcej ofert pracy dotyczy właśnie tego, bardzo mało jest desktopu więc będzie Ci potem łatwiej szukać nowej pracy.
@snejdan kończę teraz 4 sem, ciężko mi się obecnie określić co chce robić. Myślę że fajnie spróbować każdego, ale z drugiej strony wydaje mi się to idiotyczne. Nie wiem na co się nastawić. Do tej pory pisałem sobie tylko programik desktopowe. Chcę nabywać już doświadczenie, firma chce pomóc mi w tym kierunku.
Kompletnie nie wiem co mi będzie najbardziej odpowiadało.