Wpis z mikrobloga

  • 0
@wykopowypixel @Scutacarus też w sumie się zastanawiałem nad którymś z olkow m10, ale jednak zostało przy Sony że względu na lepsiejsze wideo. Sam teraz oszczędzam grube siano na Sony 90/2.8 ( ͡º ͜ʖ͡º) Te 7artisans są okej? Manuale mi nie straszne, ale nie wiem czy warto mimo wszystko oszczędzać jeśli jakość optyki będzie kilka klas nizsza

Pixel, do nauki polecam tutoriale z 500px, można na porządne trafic
  • Odpowiedz
@Yaggar w testach to są cudowne Ale wiesz jak jest jak dostajesz sprzęt za Free. Mają sporo fajnych jasnych stalek, więc jak mi się spodoba ten to będzie do rozbudowy flota. Na pewno dam znać jeśli kupię. Docelowo o tak pewnie pójdę w Olka 60tke.
Ja wideo nie kręcę jakoś mocno więc dla mnie stabilizacja była priorytetem bo makro.

A co do samej marki 7artisans stawiam że to kopie starych szkieł bardziej
  • Odpowiedz
  • 0
@Scutacarus za stabilizacja też troszkę tęsknię, ale to nic, czego nie da się zastąpić. Zresztą jak szklarnia mi się rozbuduje to nie będzie potem problemu przejść w a6500 albo któraś A7, które już stabilizację mają.
Co do 7artisams gdzieś widziałem recke, gdzie narzekano na mydło w stosunku do systemowych, dlatego nic od nich nie mam
  • Odpowiedz
  • 0
@Yaggar Rozejrze się, bo na tutoriale tam nie patrzyłem. Na razie naukę czerpie z wielu kanałów na YT, z Digital Camera jeśli chodzi o czasopisma i jak największe kombinowanie z robieniem zdjęć. Tak naprawdę to wracam do hobby po 10 latach przerwy. W czasach liceum dużo biegałem z aparatem, a teraz znowu mam na to czas i ochotę. We wrześniu idę na zaawansowany kurs fotografii z zagadnienia portretów. A od października chyba
  • Odpowiedz
@Yaggar no przy pełnej dziurze to im na pewno brakuje chociaż są sporo jaśniejsze więc to pewnie też to. A makro na pełnej to prawie wogole.
Myślałem nawet chwilę o Sony Ale drożej impreza wychodzi jak dla mnie. A pełnej nie chciałem bo rozmiar. Kiedyś na canonach latalem I to meczylo
  • Odpowiedz
  • 0
@Scutacarus tutaj to już chyba kwestia gustu, jak porównywać gruszki do jabłek. Ważne, żeby się podobało :-)

@wykopowypixel ile taki kursik kosztuje?
Tak btw, samo hobby czy planujesz spieniężyć talent? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@Yaggar Kurs fotografii portretowej 460zl za 4 spotkania.
Kurs 4 miesięczny 3100zl za 150h zajęć.
Na razie chcę zainwestować w wiedzę i rozwój. W tym momencie szukam działki w której będę czuł się dobrze i da mi największą frajdę.
Najpierw trzeba sprawdzić czy mam talent, jak się okaże, że tak, to będę się zastanawiać co dalej z tym robić. Na ten moment nie myślę, żeby zacząć na tym zarabiać.
  • Odpowiedz
@Yaggar: tak jak mowisz, ale ci z Sony to cieniasy( ͡° ͜ʖ ͡°) mozna sie ustawic na jakies foty jesli dalej z Pn mieszkasz.

@wykopowypixel: sprawdz najpierw dobrze kto go robi, zeby sie nie okazalo ze to jakis minionek co sie z yt troche nauczyl i juz kursy robi
  • Odpowiedz
@Yaggar: @Scutacarus: osobiscie nie szedlbym na ten kurs, raczej szkolil sie przez praktyke - az osiganie sie efekt jaki sie chce. Przy tym wiele innych lekcji mozna z tego wyjac. A z kursem jest duza loteria, zebyscie sie nie uczyli ze im bardziej otwarta przeslona tym mniejsza GO. Fotografia to jednak hobby opierajace sie na doswiadczeniu w sporej mierze

@Yaggar: no to w kontakcie
  • Odpowiedz
  • 0
@Scutacarus @Yaggar Fotografia portretowa to Akademia Fotografii w Pałacu Kultury. Widziałem ich reklamy w Digital Camera i czytałem opinie. Myślę, że będzie to na wysokim poziomie.
Ciężko powiedzieć coś na temat tej drugiej szkoły bo to Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej i nie mam jak ich sprawdzić zbytnio.
Ja myślę, że oko do portretów mam, tylko brak modelek pod ręką :). Zdjęcia portretowe które zrobiłem znajomym nadają się na FB, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@Scutacarus Zgadzam się z Tobą, z tymże na kursie będę miał możliwość zrobienia profesjonalnej sesji z modelką w plenerze i w studiu, gdzie dopiero będę mógł się przekonać, czy to w ogóle mnie bawi. Jeśli chciałbym kiedyś zacząć na tym zarabiać, to taki kurs odpowie mi na pytanie, czy praca w studio jest dla mnie. W domu tego nie sprawdzę, bo nie mam sprzętu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Scutacarus Szkło mam 45mm 1.8 i jest ostre jak brzytwa za 850zl nie znajdę chyba nic lepszego.
Kurs to też możliwość poznania ludzi i zdobycia zdjęć do "portfolio". Na portretowy pójdę na 4 miesięczny jeszcze nie wiem.
Po kursie mogę dać znać jak było i czy się czegoś nauczyłem.
  • Odpowiedz