Wpis z mikrobloga

@wykopowypixel: Świetna fotka mirku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam też na razie bawię się pośrednimi + Helios 44-7 (na Sony a6300) i budżetowo jest dobrze, chociaż pieniądze na makro trzeba odkładać
  • Odpowiedz
  • 0
@Yaggar Ja staram się wykorzystywać drogę z domu do pracy i mieć po prostu aparat w plecaku. Zawsze coś się po drodze spotka. Dzisiaj siedziałem w krzakach 10 minut rano i coś dzisiaj albo jutro wrzucę. Gorzej, że nie zawsze mam czas na obróbkę zdjęć.
  • Odpowiedz
  • 1
@Scutacarus Nie używam lampy, bo nawet nie mam jak jej zainstalować, gdyż używam wizjera elektronicznego. To było naturalne światło około 17:30. Pierwszego robaczka z 500px doswietlilem odbitym złotym światłem z blendy/reflektora. Zdjęcia obrabiam w affinity photo, ale, bez większej ingerencji. Dopiero tego wszystkiego się uczę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Scutacarus Najprawdopodobniej tak zrobię, ale muszę chwilę dać odpocząć portfelowi. Rozważam jeszcze zakup obiektywu Olympus 60mm macro 2.8F, ale nie wiem czy uzyskam lepsze efekty niż z mojego zestawu za 80zl.
  • Odpowiedz
@wykopowypixel: zapewne uzykasz, druga sprawa, komfort fotografowania. Bedziesz mial wieksza odleglosc od soczewki obiektu plus ostrzenie na calym obszarze, wiec nie bedziesz bawil sie w dokrecanie i odkrecanie pierscieni. Ta 60tka to juz daje rade, pewnie tez w niego pojde. Ale narazie potestuje 7artisans 60/2.8 macro
  • Odpowiedz