Wpis z mikrobloga

  • 3447
Planuję zrobić ziemiankę metodą earthbag czyli "murując" z worków wypełnionych ziemią. Całość będzie w 100% z materiałów organicznych, a składać się będzie z blisko 250 jutowych worków, stempli drewnianych, desek i mat roślinnych. Koszt szacuję na 650zł przy 9m2 powierzchni użytkowej, a budowa ruszy wiosną. Przez zimę mam zamiar zaopatrzyć się w drewno, które będę ręcznie okorowywał. Ma to być alternatywa dla droższych technologi budowlanych, a niewymagająca umiejętności metoda budowy pozwoli zrobić mi to całkowicie samemu. Możesz zaplusować to zawołam jak projekt ruszy ;)
#budujzwykopem
Dobrohoczy - Planuję zrobić ziemiankę metodą earthbag czyli "murując" z worków wypełn...

źródło: comment_Xg2VxDFE6VeMHjvqAAjnISYAe7prtEb7.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thexil: Kogo ma to zabić? Pewnie będzie płytka, może częściowo wyniesiona ponad grunt jak to zazwyczaj jest przy starych ziemiankach.

@marian1881: Znajomego przysypał grunt w wykopie o głębokości 1,2 m. Miednica zmiażdżona, przez pół roku sikał z bólem. Innego przysypało już konkretnie i ledwo przeżył (odkopali go sinozielonego ze wszystkimi płynami ustrojowymi na ubraniach).
  • Odpowiedz
@Dobrohoczy: Boję się o wytrzymałość tego obiektu, jako tymczasowy powinien się nadać ale szkoda pracy.
Popracuj nad techniką, zwłaszcza stropem. Najlepsza by była zwykła cegła ale to zupełnie inne koszty, technika też nie łatwa
Sepzpietryny - @Dobrohoczy: Boję się o wytrzymałość tego obiektu, jako tymczasowy pow...
  • Odpowiedz
ale zaraz? Czy mury pruskie nie stoją po 200 lat? Czy w zeszłym roku nie ściągnąłem z sufitu słomy obrzuconej wapnem przez Niemców 100 lat temu?


@Dobrohoczy: Panie kochanieńki, mówisz pan o szachulcu, a nie murze pruskim!
  • Odpowiedz
@Rodriquez: Szanowny Panie, nie mam czasu, ochoty tym bardziej obowiązku domyślać się co autor miał na myśli wstawiając na końcu lennego a może wstawienie w środku będzie oznaczać coś innego. Wydoroślej Pan i bierz Pan odpowiedzialność za to co Pan piszesz bo w dorosłym życiu i w instytucjach nie zwracają uwagi na emoji. Pozdrawiam.

  • Odpowiedz