Wpis z mikrobloga

Hejo!
Zwracam się z takim pytaniem do osób w Japonii lub znających się na bankowości lub krypto. Mając kilkaset tysięcy jenow, chciałbym je przetransferowac do Polski. Czy ktoś ma pomysł jak to można zrobić poza western union? Nie chciałbym korzystać z tej opcji bo biorą zbyt duża prowizję (8%).

Mam konto w Revolut jak to w czymś pomoże. Nie mogę założyć konta w banku w Japonii, bo kestem na wizie turystycznej. Pomyślałem o krypto, ale nie znam się i nie wiem jak by to miało wyglądać.

#japonia #kryptowaluty #pytanie #bankowosc #revolut #podroze #westernunion
  • 25
@zapytaniemo: Na tym localbitcoins możesz też za gotówkę, ale to spotykasz się w cztery oczy ze sprzedawcą. Najlepiej publiczne miejsce. On ma zdeponowane BTC na stronie, są zablokowane. Dajesz mu hajs, on klika że dostał i strona tobie danego BTC...
@zapytaniemo:

Ogólnie rzecz biorąc, Japonia jest jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla użytkowników kryptowalut. Podczas gdy przyjęcie przez konsumentów nie jest jeszcze wysokie (jeszcze), otoczenie regulacyjne jest przejrzyste. Nadal jest pełna biurokratycznej biurokracji, ale dobrą wiadomością jest to, że Bitcoin jest uważany za prawny środek płatniczy , crypto podlega opodatkowaniu i jest legalne zarówno dla przedsiębiorstw, jak i osób fizycznych. Jeden japoński bank wypuszcza nawet własną, stabilną monetę „ J”. Kilku
@zapytaniemo: siedzę trochę w przelewach i krypto, problem jest taki że w tych bitomatach w polsce kurs jest niekorzystny w stosunku do tego co znajdziesz w J jedyny + to że nie będziesz musiał odprowadzać podatku od tego

może się zdarzyć tak że zamieniając jeny na btc w J i wypłacając je w PL przez bitomat stracisz więcej niż 8% dlatego zostałbym przy western union

do tego piszesz że gdzieś tam