Wpis z mikrobloga

Hejo!
Zwracam się z takim pytaniem do osób w Japonii lub znających się na bankowości lub krypto. Mając kilkaset tysięcy jenow, chciałbym je przetransferowac do Polski. Czy ktoś ma pomysł jak to można zrobić poza western union? Nie chciałbym korzystać z tej opcji bo biorą zbyt duża prowizję (8%).

Mam konto w Revolut jak to w czymś pomoże. Nie mogę założyć konta w banku w Japonii, bo kestem na wizie turystycznej. Pomyślałem o krypto, ale nie znam się i nie wiem jak by to miało wyglądać.

#japonia #kryptowaluty #pytanie #bankowosc #revolut #podroze #westernunion
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zapytaniemo: Teoria:
Szukasz bankomatu/bitomatu gdzie za gotówkę kupisz BTC w JP

Lecisz do Polski

Szukasz bitomatu (jest ich sporo) i wypłacasz gotówkę

Prowizja na pewno będzie o wiele mniejsza ALE kurs może tapnąć od zakupu w górę lub w dół

Urząd skarbowy nic nie widział, a jakby ktoś pytał to pożyczone spodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zapytaniemo: posyłam BTC dziewczynie na filipinach, a ona wypłaca je w bito macie w manili w postaci peso. Zrób odwrotnie. kup BTC za jeny- dowiedz sie jak najłatwiej lokalnie, może być bitomat- to jak bankomat, tyle ze można zamieniać w obie strony, może być strona localbitcoin, zdaje sie ze w japinii BTC jest prawnie sankcjonowany jako waluta, wiec może i banki/ parabanki maja taka usługę, od tej strony musisz na miejscu
@zapytaniemo wpłacasz we wplatomacie na revoluta, z revoluta wypłacasz w Polsce albo przelewasz po przewalutowaniu na swoje konto :p

Edit wpłatomaty chyba nie dziaja z revolutem

Bierz jeny do Polski i wymień w kantorze :p
@zapytaniemo: hej czekaj, masz powiedzmy kilkanascie tys pln, zgadza sie czy pomyliłem zera? jak możesz to mieć na revolut, to przesyłanie pomiędzy kontami revolut jest za darmo, możesz posłać komuś w pl, a jak to Ty wracasz, to po prostu używaj w Polsce tej karty revolut, tam sa limity bezpłatnych wypłat, może Ci sie opłacać ulepszyć konto do revolut pro
@zapytaniemo: transferwise ma najniższe opłaty. Ja też wymieniałem jpy na pln przez revoluta (doładowując japońską kartą debetową revoluta i tam na plny i potem na polski bank) - ale revolut bierze prowizję od wpłat przez nieeuropejską kartę debetową - więc wychodziło gorzej niż transferwise.
@PRomanowski: nie no, Revolut jest jeden, przecież nie ma różnych kart na różne rynki. A konto na Revolucie można doładować przy pomocy karty, w tym japońskiej karty debetowej. Nie ma z tym żadnego problemu oprócz takiego że Revolut chce za to całkiem ładną prowizję (miałem karte Gaica).
Co do transferwise - trzeba zweryfikować adres japoński i można przelewać (przychodzi ci pocztą list z kodem). Wprawdzie OP jest na wizie turystycznej, ale
@piternet: Powyżej 100 tysięcy jenów musisz wysłać My Number, czyli odpowiednik NIP. Jak nie mieszkasz w Japonii to raczej go nie wyczarujesz :)
Revolut jest jeden, jasne, ale mówiąc „nie ma japońskiej karty” chodziło mi o fakt, że Revolut nie funkcjonuje w Japonii. W sensie wszystkie usługi będą działać (tak jak w większości miejsc na świecie), ale nie założysz sobie konta będąc rezydentem Japonii.
@WhiskeyIHaze: To chyba tak zrobię tylko jeszcze nie mialem styczności z krypto. To znaczy cos tam słyszałem, ale nie do konca wiem jak tp działa.

Popraw mnie, jeśli sie mylę.
1.Ściągam jakąś aplikację.
2.Szukam jakiegoś punktu, gdzie kupię bitcoina.
Jak to działa? Będę odrazu miał te pieniądze w aplikacji i później mogę w jakiś sposób to wypłacić przez bitomat w Polsce albo przelać w jakiś sposób ma giełdę? Po czym pln
@zapytaniemo
Musisz sobie ogarnąć portfel btc: na komórkę samuraj wallet jest polecany.
Potem kupić btc. Z tym, że nie wiem czy na localbitcoins idzie kupić za gotówkę jeszcze. Ew szukać jakiś bitomatow.
W pl jeśli nie chcesz płacić podatków i tak dalej to najlepiej wypłacić w bitomacie.
Z bitomatu wypłaci może ktoś z Twojej rodziny np. żebyś nie stracil na zmianie kursu. Chociaż możesz też zyskać. ( ͡º ͜ʖ͡