Wpis z mikrobloga

Mam peugeot 208 i zastanawiam się czy będzie on w stanie pociągnąć przyczepę kampingową? Przyczepka ma wagę 800kg. Czy jest sens wybierać się na wakacje w takim zestawieniu? Czy nie zajadę tego peugeota? Z przyczepka chcemy zrobić 2300km a jeszcze tam będą miejsca ze będziemy jeździć tylko autem. Co o tym sądzicie? Zdjęcie mojej 208 #niewiemjaktootagowac #przyczepa #auto #peugeot #samochody #podroze #caravaning
KRASZKI - Mam peugeot 208 i zastanawiam się czy będzie on w stanie pociągnąć przyczep...

źródło: comment_0nRDgMhac5Z1Y27MUgTs3EqxG5zaUHjY.jpg

Pobierz
  • 15
@KRASZKI: Zależy od tego jaki jest tam silnik. Używamy passata b2 54KM w dieslu do ciągania przyczep z drewnem i problemu specjalnego nie ma. Auto od niskich obrotów ma maksymalny moment obrotowy, więc nie trzeba wciskać gazu w podłogę, żeby ruszyć z miejsca. Z benzyną byłoby gorzej.
@ks2m: @DasNiko: obawiam się ze serio dostanie trochę w kość i dlatego się zastanawiam czy nie załatwić jakiegoś większego? Ale z drugiej strony nie mam w sumie nawet nikogo kto by był z jakimś doświadczeniem i mógł mi poradzić. I powiedzieć ze był na trasie w czymś podobnym i ze było zle lub ze nie mam się co martwić.