Wpis z mikrobloga

Ktoś wymyślił ustawę żeby ludzie chętniej oddawali butelki - 50 gr kaucji. W każdym normalnym kraju myślę że działało by to normalnie, ale tu jest Polska xD
Kupiłem wczoraj cztery piwa, 2 zł samej kaucji, dziś chcąc oddać te butelki muszę pokazać paragon, paragonu nie mam, butelek zwrócić nie mogę.
I bardziej się opłaca butelki gdzieś #!$%@?ć niż chodzić po sklepach i próbować je oddać.
#polska #przemyslenia
  • 34
@niochland: w normalnych państwach na zachodzie możesz wziąć jakakolwiek butelke, i iść do jakiegokolwiek większego sklepu z automatem do zwrotu butelek. Idziesz z siateczką butli, oddajesz, dostajesz paragonik i przy okazji idziesz na zakupy w tymże sklepie, zostawiasz pieniądze i dostajesz rabat o tyle, ile oddałeś butelek czy puszek czy nawet skrzynek z butelkami.

Efekt? Śmieci w postaci puszek czy butelek na ulicach nie ma wcale, chyba ze ktoś zostawi na
@Lapidarny: ale rozumiesz, że to jest tylko KAUCJA z nazwy. Ty zwyczajnie kupujesz ten towar, który jak wiele innych możesz zwrócić na podstawie paragonu lub (co czyni go wyjątkowym), wymienić na taki sam. Jak nie masz paragonu, to żaden sprzedawca nie ma obowiązku brać sobie na głowę towaru, który kupiłeś gdzie indziej.
Całą bardzo dobra idea kaucji polega na ograniczeniu ilości opakowań w obrocie, kupujesz, oddajesz w tym samym miejscu, lub
Sprzedajesz butelki z kaucją, musisz przyjmować butelki, jak nie to sprzedawaj sobie w puszce lub jak biedronka w bezzwrotnych.


@MadelnPoIand: xDDD niech rząd sam #!$%@? zbiera te butelki a nie zmusza sklepy do składowania gówna którego nie potrzebują/nie mają miejsca na nie. Zmuszać innych do robienia najłatwiej
@soundboy: na podstawie jakiej ustawy sprzedawca ma przyjąć cokolwiek co nie było kupione u niego i nie poswiadcza tego wymagany dokument? Jak kupię paletę cementu w Castoramie to Leroy ma obowiązek przyjąć zwrot towaru czy chociaż opakowania w postaci palety? Spora ciekawostka. Spora.
Na dzień dzisiejszy sklep stacjonarny w RP nie ma obowiązku przyjmować jakichkolwiek zwrotów jeśli towar był zgodny z umową.
@MadelnPoIand: Butelka to towar jak każdy inny. Nikt nie ma obowiązku przyjmować od ciebie zwrotu jakiegokolwiek towaru, kaucja jest tu wyjątkiem, ale do tego potrzebny jest paragon lub wymiana. Żaden sklep stacjonarny nie ma obowiązku przyjmowania zwrotów.