Wpis z mikrobloga

Ktoś wymyślił ustawę żeby ludzie chętniej oddawali butelki - 50 gr kaucji. W każdym normalnym kraju myślę że działało by to normalnie, ale tu jest Polska xD
Kupiłem wczoraj cztery piwa, 2 zł samej kaucji, dziś chcąc oddać te butelki muszę pokazać paragon, paragonu nie mam, butelek zwrócić nie mogę.
I bardziej się opłaca butelki gdzieś #!$%@?ć niż chodzić po sklepach i próbować je oddać.
#polska #przemyslenia
  • 34
  • Odpowiedz
@Lapidarny: mogliby takie automaty wprowadzić jakie są w Niemczech. wrzucasz butelkę albo puszkę,automat skanuje i daje bilecik do wymiany na pieniądze albo odlicza z ceny zakupów.
  • Odpowiedz
@kuhhhwaaa_spock: Bo żule często wiedzą jakie butelki przyjmują. Wiem jak jest u znajomego w sklepie, butelki żubra, lecha pilsa, te które najszybciej im schodzą biorą bez problemu. Te rzadziej sprzedawane raczej nie wezmą lub wezmą w innym czasie. Jak mają już pełne skrzynki to też nie biorą.

Jakby znajomy miałby przyjmować wszystkie jak leci to by dodatkowo miał 500-1000 butelek dziennie(25-50 skrzynek) od samych "żuli" a to nie jest duży sklep.
  • Odpowiedz
@Lapidarny: bo jak przyjmuje sie od kazdego bez paragonu, to nagle w sklepie tlumy meneli i januszy ktorzy wygrzebuja butelki ze smietnika, no i serio po jakims czasie zaczyna brakowac skrzynek, a bez nich butelek nie zwrocisz
  • Odpowiedz
@soundboy:
Owszem musi ale bezplatnie. Zwrot kasy bez paragonu jest dobrą wolą sklepu. Klasyczna wykopwa półmadrość.
Hurrrrdurrrrr chlew, i, a, bo, ale, na zachodzie.

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, obowiązująca od dnia 1 stycznia 2014 r., w przeciwieństwie do wcześniej obowiązującej ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych nie zawiera przepisu, który nakładałby na sprzedawców detalicznych obowiązek przyjmowania opakowań zwrotnych.

Niezależnie od przepisów ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi,
  • Odpowiedz