Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Elo, pisze tutaj bo z oficjalnego trochę się cykam ( ͡ ͜ʖ ͡)
Gdy ukończyłem osiemnastkę, (fizycznie tak, mentalnie chyba jeszcze nie) nabrałem dużo chwilówek pozabankowych. No załóżmy 5. Żadnej nie spłaciłem, nie miałem pracy, brałem je po to aby przeżyć. Wszystkie zostały wyegzekwowane ze mnie za pośrednictwem komornika.
Teraz kiedy mam już 27 lat, zarabiam całkiem w porządku, jak bierzemy coś na raty to dziewczyna podpisuje umowę kredytową i spłacamy wszystko na czas.
Nie mam zdolności kredytowej bo, trzeba to powiedzieć jak krowie na rowie - nie spłaciłem ani jednej chwilówki którą miałem.
Z jednej strony sobie myślę, ektra! Nie będę mógł się już nigdy obciążyć kredytem hiptecznym do końca życia xD
Z drugiej strony, na wiele rzeczy trzeba zbierać samemu pieniądze.
Czy istnieje coś takiego jak proces przywracania zdolności kredytowej, w sytuacji gdy bank nie zechce udzielić pożyczki nawet 100 zł?
#banki #bik #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 16
@BooB: Nic nie urośnie. Polski system raczej nie stosuje takich metod scoringowych. Najlepszy sposób na zwiększenie zdolności to comiesięczna solidna wypłata na rachunek w banku w którym chcesz wziąć kredyt i stała umowa zatrudnienia. Jak weźmie coś na raty i będzie chciał kolejny kredyt zanim to spłaci, to mu nawet obniży zdolność, bo BIK przekaże, że ma zobowiązanie do spłaty w innym banku. Każdy bank ma swoją politykę, ale generalnie trzeba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
jak coś chcesz kupić to bierz przez allegro na raty 0%, ustawiaj sobie jak najwyższą ratę żeby spłacić jak najszybciej. Weźmiesz tak kilka rzeczy i zdolność kredytowa będzie rosła ;)

@BooB: Zdolność kredytowa zależy od osiąganych dochodów i posiadanych zobowiązań. Jeżeli ktoś zarabia np. 4000 zł miesięcznie, a jego wydatki zostaną oszacowane na 3000 zł miesięcznie, to jego zdolność będzie wynosić 1000 zł miesięcznie i kredyt o takiej wysokości raty miesięcznej