Wpis z mikrobloga

Mirki, przedyskutujmy temat z zakresu #prawojazdy #ruchdrogowy #polskiedrogi

Czy popieracie tworzenie korku na poboczu celem zjazdu z autostrady, tak by nie utrudniać ruchu na autostradzie?

Przykładem jest tu obwodnica #krakow i zjazd na Zakopane jadąc od Rzeszowa - czasem na poboczu tworzy się kilometrowy korek gdy pół Polski jedzie na Podhale (każdy zna takie przypadki z własnego regionu)
Czy jest ktoś kto pracuje w #policja i może mi powiedzieć co w przypadku gdy zjeżdżam na pas zjazdowy który się otwiera i samochód jadący poboczem mnie uderza. Kto ponosi winę z punktu widzenia #kodeksdrogowy ?

Moja ocena poniżej:


Zagłosuj
Pobierz JCash - Mirki, przedyskutujmy temat z zakresu #prawojazdy #ruchdrogowy #polskiedrogi
...
źródło: comment_8a9Uvwea5VetneeBpmgraFHG1Pua2f3I.jpg

Jakie jest Twoje zdanie? Kto ma pierszeństwo/rację

  • A, ale to cwaniactwo się wpychać (stój jak inni) 8.4% (11)
  • A i dobrze, że jedzie do końca pasem autostrady 64.9% (85)
  • B , dobrze robi, że nie blokuje autostrady 12.2% (16)
  • nie mam zdania / sprawdzam wyniki 14.5% (19)

Oddanych głosów: 131

  • 15
Czy jest ktoś kto pracuje w #policja i może mi powiedzieć co w przypadku gdy zjeżdżam na pas zjazdowy który się otwiera i samochód jadący poboczem mnie uderza. Kto ponosi winę z punktu widzenia #kodeksdrogowy ?


@JCash: zgodnie z prawem wina kierującego B.

Art. 17.
1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:
(...)
3)
@One_Stone: jasne, zrozumiałe. Pytanie jak policja rozwiązałaby to w praktyce. Czy A mógłby dostać mandat za np. nieupewnienie się, że na pasie, na który wjeżdża nie ma utrudnienia itd. przyjmując, że samochody w chwili zderzenia były równo. Nie jestem pewnie na 100% i w tym tkwi szkopuł.
@JCash: jeśli byłaby to normalna, sygnalizowana zmiana pasa ruchu, bez celowo wjechania w kogoś, to wątpię, żeby policja mogła to zinterpretować inaczej. A jeśli nie policja, to w sądzie sprawa do wygrania.
@JCash z prawnego pkt widzenia i rigczu powinnaś jechać jak A. Ale zważ, że tam pojazdy stoją i ty też stoisz na pasie do zjazdu a z tyłu #!$%@?ą Tiry po łuku. I może Cię któryś za późno zobaczyć.
@piekuo najgorzej jak nie ma miejsca, auta jeszcze nie rusza a z tyłu za nami Cisna dalej auta czy tiry.. Trzeba stanąć na pasie albo jechac na powierzchnię wyłączona z ruchu
@bartez_94: ale też bez przesady, testowałem ostatnio w weekend i nie ma na tym zjezdzie aż takiego horroru żeby omijały mnie tiry z klaksonem, jadąc 150kmh a ja żebym stał tam oblany potem i pełnymi spodniami.
Ja sam ominąłem koło 50 samochodów które stały na awaryjnym, dojechałem do zjazdu, kierunkowskaz i odrazu jak ostatni samochód na pasie zjazdowym zrobił mi miejsce to wjechałem bez patrzenia na idiotów na awaryjnym - i
@bartez_94: druga sprawa - po zjezdzie w tamtym miejscu (o ile dobrze kojarze) jest droga szeroka na dwa auta. Stoją sobie samochody w kolejce a ja ich PRZEPISOWO wyprzedzam lewą stroną i kolejne 10-15 samochodów jestem do przodu. Do momentu aż sie trafi jakiś cap który stanie na całej szerokości albo specjalnie mnie zablokuje
Trzeba sobie radzić