Wpis z mikrobloga

Dziś święto Bożego Ciała i jak co roku, w całej Polsce odbywają się procesje z tej okazji.
To piękna polska i katolicka tradycja, ważna część naszej historii i kultury.
Ludzie na procesjach, często całe rodziny, zachowują się kulturalnie, śpiewają pieśni religijne i modlą się.
Powinniśmy być z tej tradycji dumni i się nią szczycić.
Coś pięknego.
#mikromodlitwa #katolicyzm #wiara #polska #tradycja
dendrofag - Dziś święto Bożego Ciała i jak co roku, w całej Polsce odbywają się proce...

źródło: comment_oknWezBlbD1tSfELr8OESkchSUl0CD8X.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dendrofag: ale zboczenia z facetami w kieckach i jeszcze zmuszanie dzieci do chodzenia w tych upałach bez dostępu do wodopoju jest trochę niewporządku

Nie możecie tego typu marszów odprawiać w budynkach do tego przeznaczonych?

A najlepiej by było gdyby wszyscy członkowie tej sekty siedzieli w domu i się z tym nie obnosili, bo jest to wręcz

OBRZYDLIWE
  • Odpowiedz
@Cantrustme: To święto pierwotnie ustanowione na cześć jakiegoś cudu eucharystycznego we Francji w XIII wieku.

Potem za sprawą kontrreformacji i forsowanego przez nią kultu eucharystycznego rozniosło się po całym zachodnim kościele, bo było wygodnym narzędziem do wyłapywania i szkalowania niechodzących na procesję protestantów.

A dzisiaj nikt z maszerujących raczej nie wie po co idzie.
  • Odpowiedz
@dendrofag: Zgaduję że marsze równości widziałeś na frondzie czy innym portalu dla fanatyków lub prawicowców.

W rzeczywistości jest to zwykły marsz w celu wsparcia ludzi z odmienną seksualnością.

Katolicyzm jest normalnością tylko dla katolików, których w Polsce tak naprawdę
  • Odpowiedz
idą przez miasto przebierańcy, chlopy w sukienkach, klękają, śpiewają jakieś dziwne pieśni, dzieci sypią kwiaty przed starymi prytami, ludzie modlą sie do obrazów i sami nie do końca wiedzą, co świętują... ulice zablokowane, drą japy przez megafon pod oknami z samego rana. i jeszcze przez to sklepy zamknięte. bo gusła trzeba odprawiać z wielką pompą xD

te parady to jednoznaczne ograniczanie wolności nie-katolikow. nie można sobie maszerować na terenie kościoła?
  • Odpowiedz
Zgaduję że marsze równości widziałeś na frondzie czy innym portalu dla fanatyków lub prawicowców.


@gora-adam90:
Marsze równości znam z relacji prasowych i jak się możesz domyśleć nie uczestniczę w tego typu wydarzeniach osobiście. Ale co z tego że nie widziałem ich osobiście? Są zdjęcia, są filmy, jest cała masa materiału na ten temat. Zboczeniec, zboczeńca zboczeńcem pogania, tęczowi często zachowują się jak zwierzęta, wyją, wykonują ruchy kopulacyjne, często poubierani są obscenicznie i odrażająco.

Katolicyzm jest normalnością tylko dla katolików, których w Polsce tak
  • Odpowiedz
Ludzie na procesjach, często całe rodziny, zachowują się kulturalnie, śpiewają pieśni religijne i modlą się.

Powinniśmy być z tej tradycji dumni i się nią szczycić.
Coś pięknego.

@dendrofag: za dzieciaka nienawidziłem Bożego Ciała bo zamiast spędzać czas nad jeziorem to musiałem lazic na procesji w niesamowitym upale. Zajebista rozrywka, 2/10 nie polecam
  • Odpowiedz
@dendrofag: no widać że historię znamy z ambony i z opowieści księdza Stefana na plebanii.

Chciałbym zauważyć że Kościół blokował rozwój Europy. Katolicyzm i jego inkwizycja ( palenie czarownic ( zwyklych kobie ) które przykładowo leczyły ludzi z chorób zamiast płacić haracz Batmanowi za 3 zdrowaski ), dalej mamy kolejne postacie tj. Galileo i Kopernik. Może poczytaj o ich odkryciach i o tym co twierdził kościół. Chociaż dla Ciebie nauka
  • Odpowiedz
@dendrofag: Dzisiaj niedaleko mnie przechodzili. Trochę się przyjrzałem uczestnikom. 80% stanowią osoby 50+ albo bardzo małe dzieci, takich starszych nastolatków (tak około 13 - 18 lat, dokładnie się nie przyglądałem, tylko na tyle wyglądali) było też trochę, natomiast takich ludzi w wieku 20 paru lat bardzo mało. Zupełnie odwrotnie niż na marszach równości gdzie uczestniczą głównie młodzież i dzieciaki. Bardzo mi się to podoba i dobrze zwiastuje na przyszłość (
  • Odpowiedz
@piotrlionel: Jestem w podziwie, że ktoś potrafił nagromadzić tyle chochołów w jednej wypowiedzi XDDDDDDD
1. Inkwizycja nie polegała na paleniu kogokolwiek na stosach, mylisz tu inkwizycję z protestanckimi stosami.
2. Kopernik sam był duchownym, więc nie rozumiem w jaki sposób ma to być argument przeciwko Kościołowi.
3. Galileusza za jego poglądy spotkała straszna kara. Kazano mu codziennie czytać pewien psalm, co zresztą i tak robił za niego mnich, bo Galileusz
  • Odpowiedz