Wpis z mikrobloga

Cześć, potrzebuję lekkiej pomocy w skompletowaniu całej deskorolki. Budżet 700-800 zł. W grę wchodzi tylko sklep www.skatepro.com.pl bo do nich dostałem kartę podarunkową. Wcześniej jeździłem kilka lat, ale ostatni raz jakieś 16 lat temu. Kiedyś brałem co było w lokalnym skate shopie, a teraz muszę powiedzieć że wybór jest przeogromny i mam problem z ogarnięciem tego. Nie wiem jaki rozmiar blatu (8?), szerokość traków (Independent stage 11, 139 mm czy szersze?), średnica i twardość kółek, łożyska (Bones reds?), montażówki, grip tape. Głównie pewnie będę śmigać na skateparku, trochę streetu, flipy, murki, bez katowania schodów i wielkich skoków. Wzrost 184 cm, waga 82 kg, but 42/3. Jakieś propozycje?

#deskorolka #skateboarding
  • 20
  • Odpowiedz
@PanNocebo: Ciężko powiedzieć, niestety nie pamiętam jaka była szerokość blatu ani traków. Wiem, że z marek miałem deski Blind i Element, traki Tensor, kółka full no name jakieś. Wydaje mi się, że blaty były dosyć wąskie z racji tego, że miałem 11-14 lat i taki mi kiedyś dobrano. Mam świadomość, że to bardzo indywidualna sprawa i pewnie chwilę mi zajmie wyczucie jaka szerokość jest dla mnie odpowiednia teraz, no ale od
  • Odpowiedz
Duża jest różnica np. w kręceniu flipów albo zwykłym ollie na blacie 7,8 a 8?


@Dzielowy: Nie, o to się nie martw :) Co innego gdyby to było 7,8 i 8,5 albo coś ale póki różnica jest mniejsza niż 0,5 cala to różnica jest imo na tyle mała, że w 1 dzień idzie przywyknąć. Na twoim miejscu wziąłbym deskę 8.0 po prostu, bo jest najbardziej uniwersalna (nie jest duża, a jeździłeś
  • Odpowiedz
@PanNocebo: Dzięki za odpowiedź. Czy taki zestaw wygląda sensownie?

Zoo York, czy długość blatu robi jakąś wielką różnice? Widzę, że w niektórych firmach ósemki mają długość 80 cm, a inne na przykład 81,3 cm (https://www.skatepro.com.pl/209-34276.htm?stockcode=ZY1WHFRGRPHIC8000 )
Independent Hollow tak jak polecasz. Pokazuje mi że dla blatu 8 powieniem wziąć 139, liczę że mnie nie okłamują (https://www.skatepro.com.pl/212-19693.htm )
Kółka Autobahn są jakieś spoko? brać twardość 97A i 53mm? Czy szukać
  • Odpowiedz
@Dzielowy: Kurde, fajny ten blat co podesłałeś. Sam bym wziął :D chociaż przyznam, że firmy nie kojarzę.
1cm na długość myślę, że będzie niezauważalny, chociaż głowy nie dam. Nie myślałem o tym nigdy i nie patrzyłem na długość deski. Na pewno przy nose i tail slide'ach by robiło to jakąś różnicę (domyślam się, że ta różnica w długości wynika właśnie z kształtu nose'a i taila) ale poza tym chyba nie.
Co
  • Odpowiedz
@Dzielowy: Autobahn dobra firma i dobra twardosć, mozesz wziac w sumie rozmiar 55mm, starczą na dłuzej. Reszta tez ok, tylko trucki i łozyska mozesz wziać w innym sklepie, bo na skatepro mają przebitkę, na dodatek sprzedają na sztuki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A długość blatu zalezy głównie od profilu deski, nie ma co az tak na to patrzec.
Tak btw 21 czerwca jest dzień deskorolki i będą
  • Odpowiedz
@saper_vodiczka: @PanNocebo: Świetnie, dzięki za pomoc i cynk z tym dniem deskorolki. W takim razie może część zamówię w skatepro ze względu na kartę podarunkową którą posiadam, a resztę domówię w innym sklepie. Wybadam jutro temat
  • Odpowiedz
@saper_vodiczka: A z trucków i kółek dostępnych na monumencie coś konkretnie polecasz? Niestety Independent mają tylko w dużych rozmiarach, a kółek autobahn tam nie ma. Widzę, że Thunderów jest sporo. Z kółek większość są 101A więc chyba za twarde dla mnie. Ewentualnie jest kilka Spitfire 99A albo 99Du (czy to jest to samo co 99A?), ale też nie jestem pewien czy twardość nie będzie za duża.
  • Odpowiedz
@saper_vodiczka: Ja kombinuję własnie na selectshop.pl bo jest promo, że drugi tańszy produkt jest -30%. Mają Indy Stage 11 Hollow, ale nie mają blatu Zoo York rozmiar 8. Czy blaty Enjoi albo Almost dają radę? Z tego co czytam na zagranicznych forach to większość i tak jest robiona w jednej fabryce w Chinach. Kółka, łożyska, grip i montażówki zamówię na skatepro.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dzielowy: chociaż, Almost czy Enjoi też nie są złe. Ewentualnie, Ambassadors za 147zł z Ambassadors.pl sam jeżdżę na tych blatach i złego słowa nie powiem. Wysyłka jest gratis
  • Odpowiedz
@saper_vodiczka: Dobra, ogarnąłem wszystko na skatepro jednak. Zoo York bardziej mi się podobał, a przy zakupie kółek, łożyska Bones Reds były tańsze niż w innych sklepach. Narzędzie dorzucili za jakieś grosze. Wyszło jedynie kilka zł drożej na trakach, ale już niech wszystko przyjdzie w jednej paczce i nie będę musiał się bujać z dwoma kurierami. Dzięki jeszcze raz za pomoc
Dzielowy - @saper_vodiczka: Dobra, ogarnąłem wszystko na skatepro jednak. Zoo York ba...

źródło: comment_LJGu54HdgOWXT1lv6qxuWTTRn14dIAaH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@saper_vodiczka: No całkiem sprawnie im poszło. Jedynie słabo popakowali rzeczy i grip tape się zgniótł. Ma teraz 3 załamania, których nie udało mi się wyprostować. Do przeżycia, wymieni się później
  • Odpowiedz