Wpis z mikrobloga

Pod tagiem --> #mojadzialka wrzucam fotorelacje z metamorfozy mojej działki, można obserwować lub czarnolistować.

Witam ponownie! Szybko bo raptem po dwóch dniach ale coś tam się działo to wam opowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuje wszystkim za obserwowanie tagu i za wszystkie rady i miłe komentarze, to motywuje do roboty!

Wpis nr. 2 PORZĄDKI CZ. 1

Wiedziałem, że będzie ciężko ale nie spodziewałem się chyba, że aż tak...
Kończę porządkowanie południowego płotu(tego na wprost). Najgorsze były chyba ligustry które praktycznie rozwaliły całe ogrodzenie(zdj. 1 kom) Bardzo ciężko było je wyrwać bo zrobiły się z nich pnącza długie na kilka metrów.

Kolejna sprawa to śmieci (zdj. 2 kom), Czego tam nie było..od butów przez żeliwne wanny po taśmy górnicze, ale znalazła się jedna miła niespodzianka która mi trochę poprawiła humor (zdj. 3 kom) XDDD Postaram się to wszystko wywieźć do punktu selektywnej zbiórki odpadów w przyszłym tygodniu.
Jak widać na panoramce skosiłem "trawę" kosiarką i wygrabiłem. W tym roku na pewno nie przekopię działki, za dużo z tym roboty. Co myślicie by posypać ziemię nawozem do trawy i systematycznie kosić? Czy coś takiego może odbudować trawnik w jakimś stopniu?

Jeszcze troszkę przystrzygłem płot (ten ode mnie) wygląda ciut lepiej. W miedzy czasie wyrwałem już jeden pień i zasypałem ziemią, można zauważyć brak górki w lewej górnej części zdjęcia - to tam. Do uporządkowania został mi jeszcze róg(prawy górny na zdjęciu), gdzie wcześniej stała altanka-domek. Tam jest chyba najgorzej... Ale jakoś to pójdzie!

Co do drzew dużo osób odradzało wycinkę iiiiiii... z tej rady najprawdopodobniej skorzystam. Po uporządkowaniu tego południowego odcinka zauważyłem jaki fajny cień dają jabłoń i śliwka, kiedy na środku działki jest lampa. Tak więc to tam najprawdopodobniej zrobię ławeczkę z jakimś stolikiem.

Na dziś tyle. Kolejny wpis za jakiś dłuższy okres jak zrobię trochę więcej.

Zachęcam do komentowania, doradzania i obserwowania tagu będę tam wrzucał wszystko na bieżąco.

Życzę wam udanego długiego weekendu(tym co wzięli piątek wolny jak ja) Mirki i Mirabelki i niech wam wszystko pięknie rośnie na działeczkach! ()

#ogrod #ogrodnictwo #dzialka
źródło: comment_k0FBGoGsvcXxHnRPnrg93AaZC09wBSnI.jpg
  • 8
przez żeliwne wanny


@pastryk: Wanny zawsze spoko do zbierania deszczówki :D Te opony ze śmieci też dość spoko rzecz, fajnie sie w takich uprawia ziemniaki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Płyty to pewnie straszak na sarny i ptaki. Kijaszek fajny do sadzenia rozsady. Wybieraj co sie da ze śmieci bo wyrzucisz a później sie okaże że akurat tego potrzebujesz i nie ma :D

Co do drzew dużo osób
@pastryk: ja na twoim miejscu sprawdziłbym stan rosnących drzew i dosadził nowe drzewa, a te nie nadające się wyciął. Musi być pewna równowaga, jeżeli chcesz uprawiać coś to drzewa będą przysłaniać uprawy i warto to tak zrobić by cień pojawiał się późnym popołudniem. Krzewy bym wyciął wszystkie, nie potrzebne to i syfi strasznie.