Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mieszkaj w domu jednorodzinnym, 100m od bloków Gdzie mają światłowód.
Na twojej ulicy jest netia, miedź do 15 Mb/s
Wysłałem zapytanie do netii - nie planują nic.
Do orange - też nie planują
Upc (który jest, ale dalej) - nope
Lokalny isp - na pewno czegoś takiego nie będzie
Lokalny isp 2 - #!$%@?

Natomiast gdzieś w sąsiedniej gminie wiejskiej widziałem kilka lat temu jak ciagmeli światłowody po totalnych zadupiach. Za moje pieniądze (bo bylo dofinansowanie UE i gminy).

Jeśli chcę dedykowany światłowód np. po słupach idący to gdzie uderzać w pierwszej kolejności? Muszę mieć firmę? Koszt będzie bardziej 1000zł czy 30000zł?
#internet #isp #netia #orange #upc
  • 18
  • Odpowiedz
@LM317K: hmm... sam swiatlowod az taki drogi nie jest - jak odleglosc od istniejacej infrastruktury? Bo jesli kiladziesita/set metrow, to tylko trzeba zgode na prace gruntowe - potem jakis switch i hejka do mieszkanka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mil0rd666: hmmm i to jest pomysł!
Mam widoczność z tym blokiem, brak przeszkód.
Tylko jaki zestaw anten uciagnie chociażby 300Mb/s nie dodając za dużo pingu?
  • Odpowiedz
@puzno no to faktycznie glupie z ich strony, bo to oni jako wykonawca powinni przedstawic zakres prac itp. A Ty masz isc i powiedzieć "dzien dobry chce kabel do domu tam przez ulice pociagnac, prosze sie zgodzic"? XD
  • Odpowiedz
@LM317K: no to heja do UM po zgodzy na kopanie, potem pogadac z tym ISP, kupic 2 optyki MM, jeden kabelek - ok 250m.
Polozyc, a u siebie w mieszkanku jakiegos Mikrotika i masz ladnie swiatlowod pociagniety.
Jak masz troszke wiecej kasy, to zamiast MM zestawu (optyki/kabel), uzyj SM (single mode).

Troche sie pomeczysz, ale bedzie dobrze :)
  • Odpowiedz
@Mecowaty: @LM317K: To nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Pozwolenie to jedno, potrzebny jest jeszcze projekt techniczny, który musi zostać wykonany przez kogoś z uprawnieniami. Przecież w pobliżu przebiegają wodociągi, gazociągi, linie zasilające, kanalizacja, linie telekomunikacyjne itp., to nie tak, że dostaje pozwolenie, macha łopatą i wsadza światłowód ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym większość UM szarego obywatela będzie mieć w życi
  • Odpowiedz
@LM317K: Zrób tak jak kolega wyżej radzi. Dogadaj się na montaż w tym sąsiednim bloku, niech wyprowadzą przyłącze na dach. Tam dogadaj się ze wspólnotą w sprawie miejsce na antenę oraz o ogarnięcie zasilania do niej (rozliczenie za prąd). Oczywiście jeśli ma być to w pełni legalne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Potem już z górki, zestawiasz most między blokiem, a domem. Używasz jw. LHG (dość droga,
  • Odpowiedz