Wpis z mikrobloga

Ktoś wie kiedy będą udostępnione klucze odpowiedzi z E.08 z dziś, bo zaciekawiło mnie na egzaminie pojęcie "sztywność sieci" i jej pomiar woltomierzem + jedno z odpowiedzi ABCD (fazomierz, watomierz, amperomierz, częstościomierz). Z życia znam inne rzeczy, które sztywnieją, ale pomiar sztywności w elektryce? ( ͡ ͜ʖ ͡)
#egzaminzawodowy #elektryka #pytanie
  • 8
@MojaPuffa: Ostatecznie dałem częstościomierz, logika w tym pytaniu mnie zawiodła, wahałem się między fazomierzem a częstościomierz a nawet przez chwilę tym nieszczęsnym amperomierzem, kompletnie pierwszy raz słyszę to pojęcie
@soadfan: Dzięki, fajna strona, widziałem tam parametr częstotliwość wiec wszystko się zgadza

klucze do e.08 czerwiec 2019:
https://plikicke.men.gov.pl/EGZAMIN_ZAWODOWY/klucze_stary/2019_6/e_08_2019_06_X_k.pdf

przyznaje 9 błędów głównie na narzędziach, logika z praktyki mnie zawiodła :/
Do tego kołka z fotki wg. klucza odpowiedzi do testu są potrzebne młotek, punktak, wiertarka udarowa, wiertła widiowe, wkrętarka z bitami, obcinaczki boczne
Pytanie o przygotowanie do przymocowania kołka w żelbet suficie :D
Bity na bank się przydadzą, dałem wiertarka udarowa
Pobierz Sidroff - @soadfan: Dzięki, fajna strona, widziałem tam parametr częstotliwość wiec w...
źródło: comment_bH4ee8CLGKVNa3ZEkJVlj7cBQiBcFkgF.jpg
@paszczak: tylko e.08 do e.07 nie podejdę bo jeszcze nie zrobiłem kursu, którego zresztą jak się dowiedziałem dwa miesiące temu, że już nie będzie można zdawać bo to stara podstawa programowa, teraz chyba będę robić od nowa kurs zawodowy w ee.05
Powiem tak, żeby te 50% zyskać, to wystarczyło przejrzeć egzaminy z poprzednich lat, reszta to już logika. Co innego praktyczny, bo albo zadziała albo nie ( ͡° ʖ̯