Wpis z mikrobloga

Elo, jestem nieco zły. Dziś odkryłem co się odwaliło w mojej ramie. Kross, Hexagon, 3 letni. Dbany, serwisowany.
Jest szansa na wymianę ramy na gwarancji? Zrobiłem ten pierwszy przegląd po 100km, ale co roku już nie serwisowałem, bo sam to jestem w stanie zrobić niegorzej. Z resztą napęd, widelec i koła zupgradowałem już dawno, więc z oryginalnego roweru została rama i kierownica.
Rower nie katowany, 90% swojego przebiegu robił do pracy.
Ewentualnie może nowa rama jest gdzieś tanio do pozyskania? Wzrost 194, koła 26". Zanim zaczniecie śmieszkować, żeby sobie kupić 29" to jednak kupiłem do niego 2 lata temu powietrzny widelec Raidon, który jest sam warty z 6 stówek i nowe koła z piastami maszynowymi, więc jednak na razie wolałbym 26"
#rower
Edit: oczywiście sztyce wsuwałem poniżej limitu i kończy się ona poniżej spawów, więc złe użytkowanie odpada. Bardzo tego pilnowałem.
źródło: comment_GO3llsbu8JMaRXhQfjuBtyc0TfHbMmxu.jpg
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mazaq1: kross zaczął robić okrutne gówno. Mój siostrzeniec ma krossa od roku, #!$%@?ło się wszystko co mogło. Na tylny napinacz hamulca i złamany pedał odrzucili reklamację z winy użytkownika xD ma 13 lat i jeździ tym szitem za za duże pieniądze tylko po jakichś polnych drogach. W każdym razie jak od takiej pierdoły umywają ręce to zapomnij o swojej ramie.
@Megawonsz_dziewienc: tylko co tu serwisować, jak oryginalny osprzęt wyrzuciłem, wstawiłem inny i interesuje mnie tylko rama, która nie zależy od serwisowania. Wiem, że tu nie działa logika tylko bezduszny regulamin...
@pepies: mówisz że nawet się nie opłaca szukać karty gwarancyjnej w domu?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mazaq1: no osobiście wiozłem ten stop gówna i plasteliny dwukrotnie do serwisu i go odbierałem. Jak mi serwisant czytał odmowę, że dziecko lat 13 połamało pedał w rowerze za 3k to jebłem mu w mordę śmiechem xD w każdym razie no co... Element się kręci, on nogą naciskał, pękło, jego wina xD ta marka to żart. Szkoda czasu
@mazaq1: Pospawać się tego nie da? Wygląda jak prosta robota dla kogoś ogarniętego w temacie. Znajdź na facebooku Klinika Metalu. Gość zajawiony rowerami i zajebisty spawacz. Zna się jak nikt inny.
@jack_: gdzieś w internecie pisali o gwarancji 5 lat na ramę.
A co do ich serwisu to jaki wpływ na ramę ma ich przegląd? Zrobiłem przegląd pierwszy po 100km to nie robili nic.. no może oprócz tego że tak napięli linkę przedniej przerzutki że musiałem ją przerzucać resztką sił, od razu jak dojechałem do domu to musiałem poprawić.
@mazaq1: > Przypominamy, że warunkiem trwania gwarancji (w tym 5.letniej gwarancji na ramę) oraz utrzymania sprawności roweru jest wykonanie przeglądu regulacyjnego po miesiącu użytkowania roweru a następnie co rok. Przegląd można wykonać u sprzedawcy lub w jednym z Autoryzowanych Punktów Serwisowych Kross. W ramach przeglądu powinny być wykonane następujące czynności:

regulacje układu napędowego
dokręcenie śrub i nakrętek
sprawdzenie i regulacja luzów części łożyskowanych
sprawdzenie naciągu szprych i centrowanie kół
kontrola mechanizmu
@mazaq1: 5 letnia gwara działa od 2 lat dopiero chyba i po zarejestrowaniu roweru na stronie.
rower kupiles przez neta gdzies czy u dilera stacjonarnie? jak u dilera to bym z nim dobrze zagadał.
ja bym krossa tak nie skreslał, tak sie składa ze handluje krossem i uznaja gwarancje praktycznie na wszystko, kwestia jak sprzedawca przedstawi to Krossowi. miałem przypadek ze w tym samym miejscu pekła gosciowi rama w 5letnim Krossie,
@bartman28: kupowałem 3 lata temu w stacjonarnym sklepie (Go Ride w Krakowie). Robiłem jeden przegląd na początku i to wszystko zatem nie obiecuję sobie zbyt wiele... Choć może Kross będzie chciał się pozbyć przestarzałych ram 26" ;)
@mazaq1: Miałem dokładnie ten sam problem z moim evado. Miesiąc po gwarancji rama pękła w tym samym miejscu. (Nawet planowałem jakiś wpis na ten temat zrobić) Maile z serwisem, prośby itd. nic nie dały. Skończyło się na zakupie nowej ramy.
@brick_in_the_wall: @bartman28: @Ajtos: @2YT4U: @pepies: przepraszam z góry że wołam, ale może mi doradzicie
na olx znalazłem takie cuś: https://www.olx.pl/oferta/rama-trek-4900-26-21-5-CID767-IDAmknA.html
warte tej ceny? Nieużywana, ale taka... dziwna. Bo z jednej strony główka nietaperowana (takiej mi trzeba) oraz na starodawne koła 26" a jednak widzę port na wewnętrzne prowadzenie linek. W internecie ciężko coś znaleźć, ale wygląda jak okolice 2013 roku i dość budżetowe rowery Treka (mogę się
@mazaq1: w sensie ze trek tak szybko nie padnie jak kross ? :)
ja nie czaje tego hejtu na krossa w internecie. przez 10 lat jak jestem w branży mialem 2 pekniete ramy krossa( 1 z winy uzytkownika) a peknietym ram scotta, authora, treka, gianta, nie mowiac juz o dekatlonie to nie zlicze :) walcz z krossem o ta rame za grosze jak pisalem, a ten trek za prawie 6 stow
@bartman28: nie hejtuję krossa, choć no cóż.. ta rama jak skończyła każdy widzi. I to na prograch zwalniających.
Zawalczyć już chyba nie ma o co... W serwisie powiedzieli że dopiero od roku-dwóch jest gwarancja 5 lat i to po rejestracji na stronie (czego raczej na pewno nie robiłem). Poza tym nie wiem czy nie pozbyłem się gwarancji bo po przeszukaniu mieszkania mam gwarancję na wszsytkie rowery w domu oprócz mojego :/.
@2YT4U: czyli ta Trek to badziew?
Nie tyle chcę pancernego sprzętu na lata co solidnej ramy, która powiedzmy dałaby radę przejechać wyścig XC (czego nie będę robił chyba że za jakieś 2 lata mi odwali :D). To oczywiście taki luźny przykład :D