Wpis z mikrobloga

Ale jazda mirasy,

zostaliśmy zaatakowani przez Ransomware "GlobalImposters 2.0", mamy zaszyfrowane bazy danych, backup itd., hakerzy chcą 1btc niestety wykupienie bitka zajmuję 1-5 dni, więc szukamy jakichkolwiek opcji zanim sfinalizuje się transfer, czy ktoś tutaj się zna na dekrypcji plików lub zna kogoś kto potrafi pomóc? Aktualnie jesteśmy w czornyj żydzi. 15 milionowa firma leży na kolanach, LUL.

#informatyka #hake #help #komputery #pracbaza #hakerzy
  • 10
@lucasy: Był, robiony co 6 miesiecy i zgadnij kiedy był robiony ostatni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do infekcji doszlo prawdopodobnie przed VDI od VMware (virtual desktops) bo vmware nie ma porzadnego antivirusa
backupy online poszly do lamusa, wszystko zaszyfrowane
@Invisible22: No jakbyś zgadł XD dwa miesiace temu mowilem ze trzeba zrobic snapshot baz danych na osobnym serwerze bo to jest niebezpieczne i kazdy na mnie tylko machnal reka, a dzisiaj sie mnie pytaja czy mam snapshoty XD
@Invisible22: no ryzyko jest wiadome, najgorsze jest to ze główna praca (czyli update całej ku*wa bazy danych wszystkich tabeli etc.) przypada na mnie wiec ch*jnia jak nas oleją. Siedze jak na szpilkach i modle sie zeby nam przysłali dekrypter.
@Invisible22: ja nie odpowiadam za backup, ja tylko mowilem co powinnismy zrobic, ja zajmuje sie analiza danych i tworze stored procedures i programy zeby poprawic procesy logistyczne u nas w firmie, ale teraz jak bedziemy musieli zaktualizowac cala baze danych ze spreadsheetow exceli ktore ja mam i ktore sobie stworzymy poprzez manualne sprawdzenie magazynow no to pewnie bedzie kżyhu pytany żeby to zrobić. dodatkowo wszystkie procedury ktore updateowalem i tworzylem od