Wpis z mikrobloga

W innych miastach też macie tak dewastowane rowery miejskie ? Czy tylko w #ostrowwielkopolski ludziom tak #!$%@??
(Dam trochę tagów innych miast które przyjdą mi do głowy dla zasięgu i porównania także sorry jak dam jakieś miasto gdzie rowerów nie ma ale nie mam prawa o tym wiedzieć)
#kalisz #plock #bydgoszcz #bialystok #leszno #gniezno #konin #lublin #malbork #sosnowiec #katowice #grudziadz #chorzow #lubin #olsztyn #pila
  • 26
@Kostan32 Płock. Wydaje mi się że jest co raz gorzej. W tamtym roku większość rowerów była sprawna. W tym roku na 5 wypożyczeń 1 raz mam rower w pełni sprawny. Szczytem było jak raz okazało się że hamulce nie działają w manetce to jeszcze po naciśnięcie kierownicy poleciała mi na dół. Prawie wyjechałem pod samochód. Teraz sprawdzam wszystko przez wzięciem roweru. Hamulce, opony, kierownicę.
@Kostan32: Zdjęcie przy stacji Mahle? Właśnie kiedyś widziałem tak rozebrany rower i zastanawiam się po co ktoś sobie zadał tyle trudu żeby odkręcić koło i zostawić w tym koszu. Zauważyłem że rowery w Ostrowie są znacznie gorzej utrzymane niż w Kaliszu. A to nie działa hamulec, przesuwa się siodełko, nie ma zbieżności albo po prostu ciężko się jeździ. Nie wiem ile z tych wad to działania użytkowników a ile kiepski serwis/brak
@Kostan32: w Olsztynie też pełno patoli, rowery już nawet w rzece pływają, są na dachach przystanków, czy wywożone kilkaset km dalej w pociągach... wydaje mi się, że patola w każdym mieście pokazuje, że nie mają szacunku do wspólnego mienia, więc niekoniecznie jest to zależne od miasta