Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki i węgierki, czy ktoś z Was studiował anglistykę? Możecie mi powiedzieć jak to wygląda? Mój poziom to raczej B2, mam tytuł inżyniera logistyki i myślę że anglistyka pomogłaby mi w lepszej pracy w zawodzie. Powiedzcie jak wygląda poziom na początku studiów i ogólnie z czym to się je. Trzeba studiować jakieś literatury angielskie?

#angielski #angielskizwykopem #filologiaangielska #anglistyka #studbaza
  • 5
@kaktusowyAloes: no więc po magisterce dostajesz C2, w toku studiów trzeba studiować literaturę angielską, przynajmniej u mnie tak było (spokojnie, tylko fragmenty, nie całe książki, chociaż ja studiowałem zaocznie), miałem dwie specjalizacje do wyboru: tłumaczeniową i nauczycielską. W tej drugiej wiekszy nacisk na prace z dziecmi/ludzmi, w pierwszej wiecej pisania i tłumaczenia tekstów (logiczne).
@kaktusowyAloes: W czym Ci ma pomóc? Jak chcesz tylko język podszkolić to idź na kurs, anglistyka to studia w dużej mierze kulturoznawcze, a nie stricte językowe. Chcesz iść na samą magisterkę czy licencjat też?
@kaktusowyAloes samo PNJA to mała część programu.
Literatura czy grama opisowa albo składnia&morfologia potrafią być wrzodem na dupie, a nie bardzo pomagają w praktycznych umiejętnościach.
Rozważ lingwistykę zamiast filologii, tak żeby pozbyć się chociaż literatury.