Wpis z mikrobloga

Jak widzę znany i lubiany tutaj @goomba-pl usunął mnie dzis z grupy Nintendo Polska za to, że śmiałem w jego obecności obrazić Nintendo xD Nie byłem zbytnio zdzwiony ponieważ uciszanie to w miarę standardowe zachowanie ślepych fanbojów, natomiast cała sprawa nabrała sensu gdy odkryłem, że prowadzi on wiadomy sklep, więc publiczne wymienianie wad Nintendo Switch, krytykowanie jakości i cen gier może obniżyć mu sprzedaż, stąd też zostałem szybciutko usunięty a moje posty skasowane. Jak się potem dowiedzialem, moja krytyka była trollingiem, nie była merytoryczna i brakowało jej wyobraźni ¯\_(ツ)_/¯ Dla zainteresowanych screeny poniżej - kilka smaczków - "jemu koszta nie przeszkadzają" xD, krytykowanie Nintendo to N I E N A W I D Z E N I E, "nie chcesz nie kupuj" (w domyśle i nie wyrażaj swojego zdania). A cała dyskusja wyszła od pytania "co to jest magia Nintendo" gdzie większość osób niejasno bajdużyła, że podobno są to niespotykane nigdzie indziej gierki.. Do momentu aż ktoś nie porównał tutoriali w BoTW i Skyrimie xD

#goomba #nintendoswitch #nintendo #switch #afera
Pobierz
źródło: comment_SQ7TRpEaS3s2oUiWKzz3No4FHDeuRzpU.jpg
  • 20
@suszonepomidory: Nie polecam tego użyszkodnika xD

https://www.wykop.pl/wpis/41982837/#comment-147501389

Swoją drogą brak gnazda ładowania w gripie to też dla mnie totalne nieporozumienie. Kupiłem sobie power grip i uważam, że domyślnie to powinno być - choćby dlatego, żeby konsola się za szybko nie zużywała. To dla nintendo byłby praktycznie żaden koszt, no ale po co skoro można wydac power grip za 30€?

Co do ciebie to sam, żeś trochę poleciał w dyskusji. W miarę
@Kryspin013: Co to znaczy, że poleciałem w dyskusji? Dawałem same merytoryczne argumenty, empirycznie porównywalne taki jak cena, jakość, konkretne zachowania firmy. Napisałem o fanbojach, bo wiem jak jest i że do nich nic nie dociera, co widać na załączonym obrazku.

@goomba-pl: Nie chciałem mieszać w to wykopu, żeby nie wdawać się w dygresje. Ale z pobieżnego przejrzenia tagu widzę, że "poziom wypowiedzi" to dla Ciebie jakakolwiek krytyka na którą pozostajesz
Dawałem same merytoryczne argumenty


@suszonepomidory: Nie wiem jak ci to lepiej wytłumaczyć. To jest tak jak masz dyskusję politycznych dzbanów na wykopie gdzie ktoś pisze merytoryczny komentarz a na końcu dopisuje "no lewaki/prawaki to jednak debile są" xD Jeśli zaczynasz obrażać drugą stronę w dyskusji już na starcie to nie dziw się, że druga strona nie bierze cię poważnie ¯\_(ツ)_/¯

@goomba-pl: @suszonepomidory: Co do reszty to jestem w stanie
Nitendo to ogólnie dobry temat to ciśnięcia beki z frajerów, płacących ćwierć kafla za gry dla 6 latków xD
@suszonepomidory: @iamtehwin: ja wyladowalem u niego na czarnej ( ͡° ͜ʖ ͡°) pomimo, ze w sumie nigdy z nim stycznosci nie mialem... zbanowal mnie bo robie co kilka dni podsumowania promocji w sklepach i wrzucam na tag #nintendoswitch od tamtej pory pluje na niego. Bede dalej wyszukiwal i wrzucal promocje. Jego brak zysku to miod na moje oczy i uszy ( ͡° ͜ʖ ͡
@juma777 @Kryspin013 Trochę rozumiem, dalej jednak uważam, że moje argumenty były merytoryczne, nie było to zdecydowanie trollowanie na zasadzie "Nintendo to #!$%@? gierki dla dzieci" tylko spostrzeżenia płynące od posiadacza NS. Tym bardziej jest to słabe, że ktoś kto ma taki sklep i moderuje community polskie usuwa posty gdzie ktoś krytykuje Nintendo, bo niestety ale internet jest pełen wyłącznie pochwalnych opinii, można się nieźle naciąć bazując tylko na nich. A o syndromie
@suszonepomidory: Wielokrotnie pisałem, że chodzi o sposób wypowiedzi, a nie treść. Jakoś strasznie ciężko ci to przyswoić. Merytoryczną krytyka na grupie jest jak najbardziej pożądana jednak nie na rynsztokowym poziomie wykopu.

Chcesz rób sobie na wykopie patologiczny chlew obsrany gównem jeśli dobrze czujesz się w takich klimatach ale nie na grupie Nintendo Polska.

Poza tym dzięki za kolejną aferkę zawsze po nich przybywa mi sporo nowych użytkowników. ( ͡°
@suszonepomidory: Tak więc jeśli nauczysz dyskutować się na poziomie zapraszam na grupę ponownie, bana nie dostałeś. Tylko jeśli znów poniesie cię klimat patostreamów, które tak lubisz skończy się to permanentnym banem. Znów będziesz miał pretekst żeby nakręcać festiwal #!$%@? robiąc z siebie ofiarę.
@goomba-pl: nie zawsze się z nim zgadzam, ale pisze tutaj sensownie. Ty za to @suszonepomidory: takie fochy strzelasz i hejtem lecisz.
Oczywiście, że NS nie jest idealne, ale wg mnie jest to fajna konsola. Ma swoje mankamenty, ale to jest przenośna konsola ( z opcją stacjonarnej) więc normalnym jest, że pracuje na bateriach. Twoje argumenty odnośnie pracy na baterii, konieczności posiadania szkła i etui są (za przeproszeniem) z dupy...

Mam