Wpis z mikrobloga

Mam pytanie dotyczące farbowania ubrań. Mianowicie mam do zafarbowania bluze the north face z haftem i bucket hat ralpha. Gdzieś czytałem, że ralpha można farbować na luzie, ponieważ barwnik nie barwi konia, ale nie wiem jak z tym tnf'em. Niech się wypowiedzą osoby, które mają w tym jakieś doświadczenie. Z góry dzięki.

#modameska #streetwear
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jachas2: @Jachas2: farbuje się tylko bawełna, poliestrowe nici (hafty) i ubrania ze znaczną domieszką poliestru nie łapią farby. Mozesz ewentualnie ryzykowac jeśli poliestru jest niewiele, w takim wypadku kolor będzie mocno rozmyty i pastelowy. Do innych materiałów naturalnych używa się zupełnie osobnych barwników.
  • Odpowiedz
@Jachas2: A i jeszcze jedno, ziomek z filmu wyżej totalnie nie wie co robi. Nie wiem jaki efekt chcesz uzyskać, ale jesli zalezy ci na estetycznym równomiernym wzorze, obejrzyj tutoriale gościa o nicku cripsy i poczytaj o teorii kolorów, powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jachas2: skąd bierzesz barwnik i jak to kryje? Bo starłem sobie trochę fabrycznego z fajnych bawełnianych spodenek (critter pants, więc sporo haftów). Chyba tylko taka opcja pozostała, ale czy da się uzyskać w miarę jednolity kolor, czy bym musiał pozbyć się jeszcze koloru z reszty? A jest średni niebieski.
  • Odpowiedz
Jeszcze nie farbowałem, ale mam zamiar użyć jeden z tańszych barwników bo taki polecił mi znajomy, który już coś tam farbował i wyszło mu spoko. Szczerze to nie wiem jak to będzie kryło, ja mam zamiar zafarbować na czarno dość mocno wyblakniętą granatową bluzę. Zrobię to na dniach i zobaczę jak wyjdzie.

@HansLanda88:
  • Odpowiedz
@HansLanda88: Najsensowniejsze w polsce są barwniki biel i kolor, nie uzyskasz raczej identycznego koloru, ale możesz spróbować zafarboać calość na ciemniejszy kolor, wtedy złapie. Jeśli farbujesz na nieco jasniejszy/bardzo zbliznoby, na twoim miejscu najpierw bym wybielił calość
  • Odpowiedz