Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki, rzadko piszę, a jak piszę to zwykle jakieś głupoty, ale tym razem potrzebuję Waszej pomocy, otóż potrzebuję zestawu do odstraszenia psów i innych zwierząt oraz ich ew. właścicieli - najlepiej taniego i skutecznego, ale w miarę pewnego, więc do końca tani pewnie nie będzie :) Jesteście w stanie mi coś polecić?

Potrzebuję czegoś z czym będę mógł spokojnie jechać z młodym (lvl3) na rowerach zachowując "kontrolę" sytuacji... Ostatnio podbiegł do nas pies, (na szczęście szczeniak, który chciał się bawić), ale rower młodego się zatrzymał i przewrócił, nie miałem zbytnio możliwości reakcji, choć widziałem zwierza z ok 15m..

znalazłem dazzer2, który potrafi odstraszyć takie wolno latające psy, ale czy to faktycznie działa? na dodatek jak taki odstraszacz nie zadziała, a podsyci całą sytuację to na gołe pięści w klapkach ciężko iść z psem.. więc wolałbym zestaw: jakiś dazzer + gaz na psy + gaz na ludzi (a nuż przyleci właściciel z łapami) + jakaś pałka w razie wu (lepszy "baton" niż klapek czy sandał). no i do tego to wszystko wepchnąć w jakiś pokrowiec/pasek do przewieszenia przez ramię/klatkę jak narka etc., który będzie na tyle mobilny, że dam to różowemu do spacerówki i będzie wiedziała co robić. Doradzicie coś?

budżet: 300-500 zł

#samoobrona #edc #pies
  • 16
@sareniontko: nie przechodźmy do skrajności - broń to ostateczność, aczkolwiek jej też nie odrzucam, ale wolę spokojniejsze rozwiązania.

@luxpl dziś szczeniak, a jutro #!$%@? pitbull i co zrobić? mam go bić klapkiem, czy próbować wyrwać serce?
sabre red mk2


@Emill: Na ludzi, czy psy?

@lelaBIXDELA jeździmy póki co bardzo wolno 5-8kmh, w porywach do 11-12kmh, więc nie ma za dużo możliwości na reakcję. Młody czasem się zapatrzy, zostanie w tyle bo "ślimak idzie", gdzieś skręci, czy go zarzuci, a pies potrafi pojawić się znikąd ..
@Emill: z tego co czytałem to na psy są mniejsze dawki, które nie działają na ludzi. Pies ma dużo lepszy węch, więc dawka na ludzi może zrobić mu krzywdę, a nie chciałbym krzywdzić psa bo "właściciel idiota", stąd pakiet gaz pies+ludź+pałka

@wysuszony z tego co wiem nie ma gazów uniwersalnych.. UP
@rooneq: @wysuszony: chmura jest podatna na wiatr, nie przylega do twarzy, małe skupienie... żel ma dobre skupienie i nie jest podatny na wiatr, nie oberwiesz rykoszetem, ale z kolei trzeba w miarę dobrze celować - na człowieka jeszcze spoko, ale traf rzucającego się psa.

piana łączy zalety obu z powyższych, po wylądowaniu na celu - powiększa swoją objętość i trochę też cel oblepia, a sabre to dobra firma i puszka
@rooneq: myślę że ten na ludzi możesz nazwać uniwersalnym, chyba że masz zamiar #!$%@?ć się z niedźwiedziem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak zaczniesz mieć przy sobie tyle sprzętu na tysiąc ewentualności to się w tym pogubisz jak przyjdzie co do czego.
@wysuszony: na niedźwiedzia to tylko pistolet , ale masz rację potrzebuje mało i skutecznie, dazzer w ręce i gaz na psy pod ręką, a jak nie zadziała to pałka , właściciel jest zwykle po czasie..

@Emill nie planuje z dużej odległości używać gazu, max 2m. z tego co słyszałem gaz na psy prawie nie działa na ludzi, stąd pytanie.