Wpis z mikrobloga

Jedziesz sobie spokojnie na autopilocie.
A tu auto nagle zjeżdża na sąsiedni pas bez wyraźnego powodu.
Dopiero przeglądając nagrania z kamer kierowca zorientował o co chodziło :)

Odpowiadając na pytania pojawiające się po takich klipach:
- Gdyby obok jechał inny samochód nie zjechał by na niego, Tesla ma rozeznanie 360 stopni dookoła i wie kiedy może uciec na sąsiedni pas.

#tesla #autopilot
/r
L.....m - Jedziesz sobie spokojnie na autopilocie. 
A tu auto nagle zjeżdża na sąsie...

źródło: comment_pmXCtk6LnoSNPSjRHiCTUrEPb0SZ2pkM.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zerathul mniejsze koszta eksploatacji? XD Cisza to wada zarówno dla kierowcy jak i dla innych użytkowników dróg. Zajebista zaleta, że mogę naładować samochód w domu, szkoda tylko że jadę w trasę i co 200km muszę zatrzymywać się na godzinę i ładować samochód ponownie, świetny pomysł. Na pewno sprawia to, że elektryki są lepsze niż samochody spalinowe xD
  • Odpowiedz
@Agemaker: cisza to wada? Xd to ja już wolę same radio czy rozmowy z pasażerami niż te pyrkanie w tle pierdka 1.6 co ma 3 cylindry i wyje na autostradzie.

A o zasięgu i ładowaniu nie mówimy bo technologia idzie do przodu, już teraz mamy dużo szybsze ładowanie i większe zasięgi niż te 10 lat temu. Elektryki to przyszłość i jeśli ktoś tego nie widzi to już jego sprawa
  • Odpowiedz
@Agemaker:1. Kona czy Tesla przejadą dużo więcej niż 200km.
2. Ładowanie w domu to ogromna zaleta.
3. Ładowanie zajmuje krócej niż godzinę.
4. Oczywiście, że ciche auto to plus dla kierowcy. Nie jestem dzieckiem, żeby słuchać jak mi silnik wyje. Chcę spokoju w podróży.
5. Tak, koszta eksploatacji są mniejsze. Jedynie koszt zakupu jest większy i na razie raczej się nie zwróci.
  • Odpowiedz
@j3sion: Ale nikt nie pisał, że będzie szybciej. Zesztą ja trasy Gdańsk - Kłodzko robię na 4 stopy. W tym jeden godzinny. Oczywiście zawodowi kierowcy nawet bez postoju na siku przejadą taki dystans.

Ja preferuje po 2-3 godzinach jazdy przerwę na kawę i rozprostowanie nóg. Dojdzie więcej superchargerów w nowej wersji to postoje będą ~4 po 15 minut.

ale ten czas 8h na trasie gdzie daloby rade zejsc ponizej 4h
  • Odpowiedz
@Mamarobimielone: Ale to jest test osoby, która drugi raz w życiu elektrykiem jechała i nie wie jak nim się poruszać

Trasę można planować z dojazdem na 2% Zobacz jak jeździ TESLA PO POLSCE, za każdym razem na limicie na supercharger i 150 km/h śmiga(limit autopilota). Trasy Gdynia - Szwajcaria bez problemu robi i masz nagrane gdzie ładuje ile czasu itp

Odpalasz ekran Energia i masz dokładne średnie zużycie z ostatnich
L.....m - @Mamarobimielone: Ale to jest test osoby, która drugi raz w życiu elektryki...
  • Odpowiedz