Wpis z mikrobloga

  • 440
Powiem Wam, że czasami anonimowość w sieci, a właściwie pewne "przywileje" z niej wynikające, przerażają mnie. Zadalam pytanie w sprawie samochodu, przyznam się bez bicia, że nie jestem znawca. W odpowiedzi dostałam szereg uwag na temat tego, jak bardzo jestem głupia, a nawet jeden użytkownik nazwał mnie wprost "głupia #!$%@?"... Kurcze, pracuję z wieloma ludźmi, uczę ich rzeczy, które mnie nie sprawiają problemu, ale nie wyobrażam sobie do kogokolwiek zwrócić się w ten sposób. Wszystkie obawy przed zapytaniem o coś, biorą się właśnie z tego, że ludzie się boją, że ktoś ich pytanie wysmieje... Uprzejmie przypominam, w internecie bądź sobą, chyba, że jesteś chamem, wtedy bądź kimś innym.
  • 93
  • Odpowiedz
@megana_:

Zwykła statystyka. Ile dostałaś odpowiedzi? Ile % społeczeństwa to prostaki? To nie jest kwestia anonimowości, tylko po prostu nie masz z bucami kontaktu w prawdziwym życiu, bo twój krąg znajomych jest ograniczony - w internecie jest cała mieszanka ludzi i nie ma możliwości, żebyś dostała same pozytywne i pomocne odpowiedzi - bo część ludzi nie jest ani pozytywna, ani pomocna.
  • Odpowiedz
  • 0
Uprzejmie przypominam, w internecie bądź sobą, chyba, że jesteś chamem, wtedy bądź kimś innym.


@megana_ Możesz zignorować te komentarze, zgłosić do moderacji, usunąć, wrzucić gościa na czarną listę. Masz multum opcji, żeby dostosować wykop pod siebie, ale nie masz żadnego prawa wymagać aby ktoś zachowywał się według wymyślnych przez Ciebie zasad. A jak masz problem z wykopem, to...

  • Odpowiedz
@megana_: Są plusy tego stanu rzeczy. Człowiek uodparnia się na podobne ataki, ma luźniejsze podejście do nerwowych sytuacji, a także przyzwyczaja do porażki a w porywach prowadzi do samodzielności. Nie, oczywiście nie popieram chamstwa a kampania OLX jest dla mnie niesamowicie dobra szczególnie z Chabiorem. Mimo wszystko plusy idzie znaleźć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dla mnie anonimowość w sieci jest straszna. Mam całkiem znana strone www, kilka razy w roku dostaje maile z grozbami. O wyzwiskach nie wspominam. Ludzie nie mają żadnych hamulców.
  • Odpowiedz
@megana_: Może napiszę zaskakującą rzecz, ale nie zgadzam się. To znaczy zgadzam się z tym, że w Internecie jest dużo chamstwa i wyzywania, ale to nie kwestia anoninomowości, którą daje Internet. Jeżeli ktoś tak zachowuje się w sieci, to pewnie w tym świecie realnym zachowuje się bardzo podobnie. Ja osobiście nie widzę, żeby w Internecie było więcej chamstwa niż na żywo. Ja akurat dużo go spotkałem i jestem świadom tego,
  • Odpowiedz
@megana_: Nie przejmuj się. Niestety jest wielu prostaków wśród nas. Na grupach facebookowych masz to samo, ktoś żada pytanie (czasem nawet błahe), ktoś odpowie "normalnie", bo ma świadomość, że nie wszyscy wszystko wiedzą, a jeszcze inni wylewają swoją frustrację i piszą "weź #!$%@? idioto doucz się, #!$%@? debil".
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megana_: Ej, ale to tak nie tylko w Internecie działa. Byłem z dziewczyną i mamą w ogrodzie. Mama to fanatyczka owadów i w zasadzie wszystkiego co się rusza. Siedział sobie motyl. Dziewczyna chciała zagadać i się pyta czy to paź królowej. To mama od razu "jaki paź królowej, przecież typ zupełnie inaczej wygląda, hehe, czego ciebie w szkole uczyli, przecież to rusałka osetnik xDDD" normalnie jak jakiś użytkownik elektrody z
  • Odpowiedz
@megana_: Tutaj jest podwójny problem. Od kilkunastu lat internet się zepsuł. Jak znajdziesz jakieś posty na forach z początku XXI każdy post miły, sensowny widać że ktoś włożył wysiłek, serce i 50x : - ) xD ale no jednak aż przyjemność poczytać swoje czy innych wypociny z tych lat. Każdy się starał by to miejsce było dobre.
Pewnie raz na iluś był troll i ktoś wrzucał archaiczne memy/teksty nie karmcie trolla i on zniknał.

Jednak obecnie a a szczególnie na wykopie trolli/sfrustrowanych dzieciaków czy po prostu małych gnojków jest za dużo. Nic na nich nie działa... poza ignorowaniem taki styl polecam.

Dawniej wśród fajnych postów był ułamek gówna teraz wśród ułamku gówna jest ułamek
Niebadzlosiem - @megana_: Tutaj jest podwójny problem. Od kilkunastu lat internet się...
  • Odpowiedz
@megana_: ano, internet pozwala użytkownikom mówić to, co myślą, bez konsekwencji. Jakbyś zapytała kogoś o to w prawdziwym życiu, to by pomyślał to samo, a odpowiedział inaczej. Ciesz się, dzięki internetowi masz dostęp unfiltered do ludzkiego mózgu, a że ludzie to zazwyczaj łajno, to jest jak jest. Mnie osobiście takie właśnie odpowiedzi cieszą najbardziej. Zawsze się uśmiechnę.
  • Odpowiedz
@megana_: to Ty jesteś tą mirabelką, co wyszorowała ojcu samochód? xD #!$%@?, no zdarza się, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, hejterów #!$%@?ć prądem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz