Wpis z mikrobloga

Cześć, zacząłem niedawno robić skrypt do przeglądarki, który konwertuje jednostki imperialne na metryczne. Dodaje się go jako zakładkę, którą odpala się na stronie. Nie wszystko jeszcze działa idealnie (jeszcze nad nim pracuję), ale może komuś z tagu #gotujzwykopem przyda się ta funkcjonalność np. do przepisów z zagranicznych stron. Jeśli macie jakieś rady, to chętnie je przeczytam :)
Link do githuba

#programowanie
  • 4
@kisekchytrusek: nie obraz sie ale kod to masakra. Zacznij od nauki ES6, elementów funkcyjnych js - choćby jakkes forEach, ja nie pamiętam kiedy pisalem pętle for, a ty masz ich wiecej w jednej funkcji, niz ja widzialem we wszystkich projektach komerycjnych razem wziętych. No i podziel to troche na jakies classy, koniecznie w osobych plikach, dodaj metody ktore opisuja co robisz w kodzie, bo naprawde nie da czytać.
@dzejro: Dopiero tydzień temu się zacząłem uczyć js dlatego może tak to wygląda, a jeżeli chodzi o pętle for to czytałem, nie wiem czy tutaj czy gdzieś indziej, że jeżeli chodzi o wydajność to najlepszy jest właśnie najzwyklejszy for. A podzielić na klasy w sumie bym mógł tylko czy będzie można wtedy wrzucić to do zakładki? Dzięki za konstruktywną krytykę. Komentarze na pewno dodam ;)
a jeżeli chodzi o pętle for to czytałem, nie wiem czy tutaj czy gdzieś indziej, że jeżeli chodzi o wydajność to najlepszy jest właśnie najzwyklejszy for.


@kisekchytrusek: > premature optimization is the root of all evil