Wpis z mikrobloga

@paczexx: Bardzo dobrze, jakby jednostka była na zewnątrz to by ja pewnie ukradli a tak to nawet jak coś się zepsuje to daleko iść nie trzeba
  • Odpowiedz
Bardzo dobrze, jakby jednostka była na zewnątrz to by ja pewnie ukradli a tak to nawet jak coś się zepsuje to daleko iść nie trzeba


@keyg: a to nie jest jakieś głośne czasem? Chyba że to tylko stare klimy mają taki urok..
  • Odpowiedz
  • 23
@wykopiwniczanin tu nie chodzi o głośność. Ten duzy wiatrak po prostu grzeje goracem bardziej niż kaloryfer. I dlatego zawsze jest na zewnątrz.

Bo nie wiem czy wiesz, ale w każdym układzie klimatyzacji musi być skraplacz, który jest goracy i oddaje ciepło do otoczenia oraz parownik, który jest lodowaty i zionie chłodem
  • Odpowiedz
@wykopiwniczanin: To co jest po prawej oddaje ciepło które zostało zabrane strumieniowi powietrza który został schłodzony i jest wypuszczany przez to co jest po lewej
  • Odpowiedz
Ile ciepła generowane jest w ochładzaniu? Suma =0? Pewnie nie na korzyść ciepła. Może ktoś wytłumaczyć?


@matys210: Tyle samo ile chłodu plus pobierany prąd. Czyli suma sumarum więcej oddaje ciepła niż chłodzi, ale skoro skraplacz montuje się na zewnątrz, to w domu jest chłodno
  • Odpowiedz