Wpis z mikrobloga

@sztajek: używki kupują przede wszystkim małe firmy, jakieś pojedyncze sztuki, na próbę.
Pracowałem kiedyś w firmie która oferowała reintegrację używek i to jest generalnie kibel trochę. Jak nie masz doświadczenia z konkretnym producentem albo i modelem robota, softem, a do tego jeszcze sporego zaplecza albo źródła części i softu, to łatwo wtopić. Bo producent chętnie sprzeda ci każdy drobiazg i doinstaluje dowolną opcję, ale jak zobaczysz cenę, to się nakryjesz nogami.
  • Odpowiedz
@sztajek: pracuje w firmie przemysłowej i posiadamy aktualnie 3 roboty: 2 kuka i 1 kawasaki, przewidziane mamy investycje w najbliższych 2 latach na kolejne 4-5 (2 kuka) pozostałe nie wiem. Myśle, że zapotrzebowanie dopiero sie tworzy, w naszym przypadku są to roboty nowe, koniecznie z pakietem wsparcia. Roboty zastępują głównie prace w niebezpiecznych warunkach, są to czynności proste i powtarzalne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sztajek: jeżeli chodzi o kawałsuki to zakup z rynku wtórnego istnieje ale tylko w przypadku robotów specjalistycznych (np. Lakiernicze) stadradowe raczej nie mają prawa bytu pojawiania się na rynku wtórnym w innej formie niż jako część zapasowa. Jeżeli chodzi o gwarancję czy pomoc techniczna to gwarancja dla firm nigdy nie istnieje i nie wierz w bajki tematy gwarancyjne w przypadku robotów to bardzo trudny temat bo jak odbierasz do aplikacji to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sztajek: nic bo nie ma mnie tam, nie znam motogodzin, nie znam aplikacji, model to chyba ZX, nie widzę panelu, nie mam Eloga, operation loga, nie znam narzędzia, nie znam jego parametrow ani nie wiem czy miał ustawione kąty, jak wyglądała sekwencja załączeń, nie wiem jak wyglądały ruchy czy liniowo, zlaczowo czy było, zaokraglanie jak wyglądało przyspieszanie, czy był nowy czy z innej aplikacji nie znam poziomu cząstek stałych w smarze,
  • Odpowiedz
@Bertos: ło panie... To że szwagrem nie ma co jechać oglądać;) a tak poważniej, to powiedz mi proszę, czy jest na rynku zapotrzebowanie na używane maszyny?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sztajek: jest, ale wszystko zależy co chcesz sprzedać :) i z jakim nalotem :) I jaka historia serwisu:) no i jakim kontrolerem bo jak C to odrazu jedz na złom :)
  • Odpowiedz
@sztajek na używane roboty jest raczej mały zbyt. Klient nie kupuje samegp robota tylko cale stanowisko zrobotyzowane, ktore na zamowienie przygotowuje i proframuje integrator. Zaden integrator nie bedzie sie bawił w używki bo nie ma gwarancji na robota a sam musi na stanowisko dac 1 lub 2 lata.
  • Odpowiedz