Wpis z mikrobloga

  • 4
Mirki po ostrym graniu na #ps4 wyłączacie konsolę od razu czy dajecie jej chwilę na "zejście z obrotów" ? Ja zostawiam zawsze do automatycznego wyłączenia slimki. Pytanie czy jest sens.
  • 32
  • Odpowiedz
@G_Addams: ja jak widziałem tą pastę co jest w standardzie to od razu przesmarowałem dobrą pastą i teraz fat mi chodzi prawie jak slim (głośność) a 2 sekundy po wyłączeniu gry wiatrak robi się niesłyszalny. Na pewno wpływ na to wszystko miało też wyczyszczenie radiatora. Zaznaczam, że fat ma 2x większy pobór mocy od slima.
  • Odpowiedz
różnica jest subiektywna, nie przekroczyłeś groźnej temperatury wiec nic się nie uszkodzi, wiatraki szaleją i dają wrażenie przegrzania jednak najczęściej jest to daleko od punktu krytycznego. 30 sekund raczej niewiele zmieni, a jak wyłączysz konsole temperatura będzie spadać i tak szybko (radiatory) wiec dmuchasz sobie na zimne. Być może wiatraki przyspiesza chłodzenie i w skali 10 lat wydłużasz żywotność ale wątpię ze katowanie konsoli cały dzień, a potem skrócenie jej cierpienia o
  • Odpowiedz
  • 0
@asffaf stare projektory lampowe były narażone na przegrzanie więc po wyłączeniu wiatrak chodził jeszcze przez długi czas aż sprzęt nie osiągnął właściwiej temperatury. Więc jak potrzeba to da się, pytanie czy jeśli jest taki problem w PS to czy twórcy nie powinni i to zadbać?
  • Odpowiedz