Wpis z mikrobloga

Mirko pomusz.

Szukam superogarniętego mechanika samochodowego, ew. jakiś duży serwis który zdiagnozuje usterkę.
Samochód kopci na czarno przy przyspieszaniu, moc trzyma, silnik to 2.0HDI/TDCi/D 136koni jeździ w Volvo S40II

Nikt nie daje sobie z tym rady. Co zostało wymienione i sprawdzone do tej pory:
Silnik wymieniony na inny, bez zmian
Przepływomierz, czujnik ciśnienia doładowania, zawór N75 wymienione, bez zmian.
Dolot szczelny, wydech szczelny.
Zregenerowana turbosprężarka, bez zmian.

Zregenerowane zostały wtryskiwacze i wydaje mi się, że zaczęło się po tym zabiegu. Była delikatnie nieszczelna pompa CR i uciekało paliwo, z drogi zabrała samochód laweta bo paliwo zaczęło uciekać na tyle, że nie odpalił po zgaszeniu chyba ze względu na zbyt niskie ciśnienie na pompie(wymieniona pompa).

Możliwe, że to te wtryski zregenerowane?(wymieniane były końcówki we wszystkich 4 wtryskach w autoryzowanym serwisie BOSCHa)

Poleci ktoś jakiś dobry zakład, serwis, mechanika, mądrą głowę, fochowo rinke, specjalyste, który to zdiagnozuje i naprawi a nie zacznie wszystko wymieniać?

Okolice Warszawy/Nowy Dwór Mazowiecki najlepiej.

#mechanikasamochodowa
#samochody
#warszawa
  • 13
@kozaqwawa: No właśnie były wymienione w serwisie BOSCH Chiniewicz przy Modlińskiej i powinno być dobrze. Oprócz kopcenia nic mu nie dolega, kopci przy dodawaniu gazu na biegu jałowym, przy bucie na prostej, przy startowaniu ze świateł. Każdorazowe większe wciśnięcie gazu to czarny dym.

Myślę, że najbardziej prawdopodobne jest to z programem...
@szaremyszki: mam go superkrótko, było stukanie w silniku, padło, że może wtryski stukają, zregenerowane, stukanie zostało więc silnik poszedł do wymiany, żeby nie bawić się w rozbieranie klawiatury i szukanie popychacza wadliwego. Kopciło na starym i nowym silniku. Miałem go 2 dni przed wymianą wtrysków, ale przy sprawdzaniu samochodu dałem gaz do oporu i nie zakopcił nic. Wtryski zregenerowane i zaczął, auto od handlarza, ostatni raz...
@zdupydomordyzaury: jak zalozyles sam motor bez macierzystego komputera to sie nie dziw ze chodzi jak chce. Musisz to zestroic. To ze wali na czarno to objaw kiepskiej mieszanki paliwo-powietrze. Z takich mechanicznych rzeczy to jeszcze obejrzyj uklad powietrza - filtr i rury gumowe turbo/IC i okolice. Chociaz nieszczelnosc ( i ucieczka bokiem brakujacego powietrza ) powodowala by spadek mocy. Ale jak masz auto 2 dni to g*** wiesz o mocy tego
@szaremyszki: Miałem Focusa z tym samym silnikiem dlatego zdecydowałem się na ten silnik w Volvo. Focus z salonu niedaleko domu od nowości i wiem jak to pracowało, Volvo jeździ tak samo. Cały dolot był sprawdzany, ściągnięty i założony, to samo wydech. Wtryski były zregenerowane przed zmianą silnika, jeździł tak samo na starym silniku jak i tym nowym z tymi samymi wtryskami, kopcenie było i na starym silniku i nowym.

Jeśli wierzyć