Wpis z mikrobloga

Do jakiego miasta w Polsce warto przeprowadzić się biorąc pod uwagę głównie walory przyrodnicze w okolicy?

Jak sprawdzam różne rankingi, to one głównie biorą pod uwagę jednak warunki ekonomiczne, co w moim przypadku nie ma znaczenia, bo i tak pracuję zdalnie. Rozważam raczej większe miasta poza Warszawą, w której centrum mieszkam od blisko dekady i już mam jej dość. Wolny czas spędzam głównie na rowerze i chciałbym, żeby w okolicy były lasy, górki i spokojne drogi, tj. jak najwięcej możliwości spędzania czasu na łonie natury bez tracenia pół dnia na dojazd. Jak tak patrzę na mapę zastanawiam się nad Białymstokiem, Olsztynem może Rzeszowem, Częstochową (wychowałem się w zachodniej Polsce).

#mieszkanie #nieruchomosci
  • 31
@thof: to może sprawdź,kt9ry rejon jest najbardziej rozwinięty pod kątem ścieżek rowerowych? Ewentualnie gdzie jest sporo parków krajobrazowych, bo tam rowerem też pobrykasz
Wolny czas spędzam głównie na rowerze i chciałbym, żeby w okolicy były lasy, górki i spokojne drogi, tj. jak najwięcej możliwości spędzania czasu na łonie natury bez tracenia pół dnia na dojazd.


@thof: Zawsze mozesz jak to prawdziwy warszawiak, #!$%@? MEtrem do lasu kabackiego lb bielańskiego xD
via Wykop
  • 0
@okfmale ciekawy kierunek. W sumie miasto trochę małe, ale przyrodniczo fajne. Sprawdzę, jak tam funkcjonują usługi typu prywatna opieka zdrowotna.

@0910 Gdańsk spoko, ale za bardzo turystyczny jak dla mnie.

@wuwuzela1 takie życie w tej stolicy.

@moll właśnie tak robię mniej więcej, ale to jakby nie oddaje pełnego obrazu.
@thof: i nigdy nie odda. Jak chcesz mieć miejsce do rowerkowania to wyprowadź się na wiochę. Poszukaj tylko takiej z dobrym łączem, bo np. z Polski Cyfrowej kładli światłowody ostatnio i możesz sobie symetryka piertolnąć
via Wykop
  • 0
@moll: wychowałem się na wsi, więc znam wszystkie plusy i minusy życia na wsi, jak i w największych miastach w Polsce. Teraz biorę pod uwagę coś średniej wielkości 100-300 tys. mieszkańców. Tego jeszcze nie próbowałem :)
@thof jelenia góra ogólnie spoko, tyle że trzeba wziąc pod uwage że dolnośląskie miasteczka jako ziemie odzyskane mają problemy z patologią, bo były zasiedlane głównie przez ludność wiejską która miała problem z zaakceptowaniem nowych realiów i ich potomkowie niestety wyssali to z mlekiem matki.

Po prostu mnóstwo ludzi na socjalu mających wszystko w dupie, przez co mnóstwo zaniedbanych i śmierdzących miejsc, więc trzeba wziąć pod uwagę gdzie konkretnie się chcesz zakotwiczyć.

Z
via Wykop
  • 0
bo były zasiedlane głównie przez ludność wiejską która miała problem z zaakceptowaniem nowych realiów i ich potomkowie niestety wyssali to z mlekiem matki.


@mookie: jestem jedną z tych osób :) Nigdy nie spotkałem się z taką opinią, ale za to wszędzie spotykałem się z patologią, gdzie bym nie mieszkał, więc raczej to nie będzie dla mnie problemem.

A Bielsko-Białą chętnie sprawdzę, co ma do zaoferowania.