Wpis z mikrobloga

@xbonio: Ja pamiętam, że wcześniej go nie było. Ale jeśli tak to zwracam honor służbom. (Mówię o tym od storny Swobodnej). Od tej strony to nie ma problemów od początku.
Mogli by tylko na lewoskręcie zrobić też tylko takie info, że tam ślepa bo obcy jeżdzą według google'a.
  • Odpowiedz
@chilon: @xbonio: To, że jak ciśniesz tutaj: https://www.google.com/maps/@51.0980471,17.0316791,3a,75y,121.75h,79.21t/data=!3m6!1e1!3m4!1sIWFdxo_gb4aLuUfQsBsETQ!2e0!7i13312!8i6656

To tego nie widać jak się ustawiasz do jazdy na wprost. Przejeżdżasz skrzyżowanie i nagle masz zakaz i jesteś w dupie. Nie mówię, że tego się nie da zauważyć, ale np. w sytuacji w której mi się to zdarzyło, czyli godziny szczytu, ruch jak ja pierdziu, wszyscy się wpychają na pasy, no ogólnie zadyma, to ryzyko niedostrzeżenia znaku jest po prostu większe. Przeoczysz ten znak: https://www.google.com/maps/@51.0982685,17.0307318,3a,30.9y,130.59h,85.11t/data=!3m6!1e1!3m4!1sSGZRdHvtIQqrz5GbtUoh2w!2e0!7i13312!8i6656
bo np. na prawy stoi busik, który ogranicza widoczność i jesteś w dupie, bo kolejny będziesz mieć za skrzyżowaniem.

Żeby mi ktoś nie wmawiał zaraz
  • Odpowiedz
@klokupk: "nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich respektowania". Więc tak, myślę, że powinieneś się zatrzymać i przeczytać co tam jest napisane, gdybyś miał jakieś wątpliwości. Trochę to pokręcone, bo blokowanie ruchu też jest wykroczeniem.

  • Odpowiedz
@polack mogą ale tylko tam gdzie jest zakaz ruchu.
Zakres uprawnień funkcjonariuszy straży miejskich do kontroli ruchu drogowego został określony w art. 129b ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1260, z późn. zm.)
Zgodnie z tymi przepisami strażnicy Straży Miejskiej są uprawnieni do wykonywania kontroli ruchu wobec:
1. kierującego pojazdem:

niestosującego się do zakazu ruchu w obu kierunkach, określonego odpowiednim znakiem
  • Odpowiedz
@mroz3: Google maps tamtędy prowadzi, zaraz po otwarciu też się tam przez to wpakowałem, jak zobaczyłem znak, to już było za późno.


@Iudex: W jaki sposób ty się tam wpakowałeś i nie zorientowałeś? XD Przecież na krzyżowaniu masz znak ze ślepą uliczką, potem w połowie masz nakaz jazdy w lewo, a na końcu zakaz wjazdu, a przed zakazem specjalnie zrobione miejsce do zawrócenia. Faktycznie mógłby być ten zakaz
r.....p - > @mroz3: Google maps tamtędy prowadzi, zaraz po otwarciu też się tam przez...

źródło: comment_Uqsd4MOTkZ7Q9p1JlfqnLpPpX5iuzeHH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@restecp Wyobraź sobie sytuację typową dla wroclawskich godzin sczczytu i dużych skrzyżowań. W pewnym momencie mniej patrzysz na znaki, tylko bardziej na to co się dzieje dookoła Ciebie, bo ludzie przestają się poruszać zgodnie z przepisami. Więc martwisz się nie o to co było na znaku tylko masz oczy dookoła d--y i walczysz żeby się z nikim nie stuknąć. Potem miałem już tylko kilka orientow: czy tam był nakaz skrętu? Google
  • Odpowiedz