Wpis z mikrobloga

Hej mirki, szukam aktualnie pracy w Niemczech przez agencję pracy jako elektromonter na okres wakacyjny (Lipiec- do końca września). Uprawnienia SEP 1kV zrobione na montaż, niemiecki powoli sobie przypominam (A1/A2) i aktualnie dzwonili do mnie z 2 agencji, Mein Personal i work factory GmbH. Ktoś ma o nich jakieś opinie? Gdzie nie poczytam opinii to każda agencja ma coś za uszami albo pracownicy po prostu wylewają swoje żale.
Znacie może jakieś najbardziej zaufane agencje pracy? Zależy mi na wyjeździe za granicę. Znam się na monterce, bo pracowałem na utrzymaniu ruchu i składałem już kilka szaf sterowniczych.
#pracazagranica #niemcy #pracasezonowa #praca
  • 11
  • 0
@Tytyka każda agencja to zło ... Ale czasem nie ma co się zastanawiać szczególne jak planujesz wyjazd na krótki okres. To chyba jedyna opcja jest dla ciebie agencja.
@bsl: A na co uważać w przypadku agencji? Podoba mi się to, że jedziemy w brygadzie i nie trzeba samemu ogarniać dojazdu. Zakwaterowanie też ogarniają. Muszę jeszcze się dokładnie dopytać ile kasy z wypłaty sobie zabierają, bo pani zaoferowała mi 13 euro brutto.
Z tymi agencjami to trzeba po prostu liczyć na szczęście, że się dobrze trafi...
  • 0
@Tytyka 13e na elektryka wydaje mi się że mało ... Nie pytaj ile powinno być bo stawek nie znam ;)
Niestety znając życie lokum agencyjne nie będzie rewelacyjne i zapewne drogie. Agencje dodatkowo na mieszkaniach dla pracowników trzepią kasę.
  • 0
@Tytyka na co uważać ... Najlepiej w twoim przypadku zaznaczyć że chcesz umowę okresowa z końcem kiedyś tam. Czasem agencje kręcą walki na tym że zrywasz umowę ( w przypadku umowy na czas nieokreślony / dłuższy )
  • 0
@Tytyka a no właśnie zapomniałem ... godziny pracy najczęściej w agencjach jest tak że pracujesz 7.cos godziny dziennie wyszystko powyżej idzie na konto nadgodziny dobrze by było upadać się że one są wypłacane coś miesiąc. Jakieś cuda z podatkami tam wychodza
@bsl: @bsl: jak będę rozmawiał z panią od rekrutacji to zapytam się jej ile rzeczywiście dostanę na rękę. Bo to 13 euro brutto to jednak mało mówi. Z tą umową to pani właśnie zaoferowała na czas nieokreślony. Dzięki kolego za wyjaśnienie tego.
Czyli nadgodziny są wypłacane normalnie tak jak wypłaty tak?
  • 0
@Tytyka Google powiedziała ze stawką to nawet ok 45e ( choć pewno jakieś kruczki tam są ) za dużo czytania
Co do tego że 13e to nie wiele znaczy bez informacji ile ogólnie brutto bo jeszcze może skończyć się to tak że będziesz dziennie pracować po 4 godziny a z połowę kasy skasują ci za mieszkanie.
Ogólnie i tak wszystko zależy od landu klasy podatkowej w której będziesz ...
Nadgodziny w przypadku
  • 0
@Tytyka tych co podałeś nie znam ... Ale agencji jest od uja. Znajomi polecali te duże Randstad i Addeco. Choć jak się dobrze trafi to i mała jest spoko