Wpis z mikrobloga

@Siedmiornica: a myślisz, że na studiach uczą wyciągania kleszczy, ze sa jakieś zajęcia praktyczne, na fantomach trenują? byle baba ze wsi albo właściciel psa mają większe doświadczenie w wyciąganiu kleszczy niż randomowy lekarz. Ganianie do lekarza nie ma najmniejszego sensu, bo on nie wyciągnie kleszcza w zaden sposób lepiej niż ugryziony albo ktoś z jego rodziny (przestrzegając instrukcji, ofc nie mówię tu o dziwnych pomysłach ugryzionych i ich rodzin ze smarowaniem,
  • Odpowiedz
@isilien171 biorąc pod uwagę ryzyko złapania choroby od kleszcza lepiej udać się do specjalisty. Nie miałem na myśli usuwania kleszcza przez lekarza (czytaj mój komentarz wyzej) tylko oględziny rany, oraz jeśli lekarz stwierdzi, że to konieczne przyjąć odpowiednie leki w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć.
  • Odpowiedz
@Siedmiornica: Dalej nie wiem co niby trzeba leczyć tuż po ugryzieniu przez 1 kleszcza i dlaczego niby ranka ma wymagać jakichś oględzin. Obserwujesz, czy za jakiś czas nie pojawi się rumień - jak się pojawi, to idziesz do lekarza i dostajesz antybiotyk. Jak pojawiają się ogólne objawy - idziesz do lekarza, jesteś diagnozowany i ewentualnie leczony. Czy to takie trudne?
  • Odpowiedz
@Siedmiornica: Pewnie chodzisz też na "oględziny" ukąszeń prze komara- też roznoszą groźne choroby nawet w naszym klimacie. Lekarz i tak nie powie nic innego niż "no spoko, wróć jakby coś się działo" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@suchyy nic nie wykrecasz, robi się tak jak napisal koperek, z tym wykrecaniem to mit jakiś, tak samo jak że strzykawka
  • Odpowiedz