Wpis z mikrobloga

Mój tydzień zaczął się wspaniale: wypadła mi stara, amalgamatowa plomba z zęba, a moja dentystka jest na urlopie i może mnie przyjąć za miesiąc ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Znacie może jakiegoś dentystę - nie szarlatana, który mógłby mnie po szybkości awaryjnie przyjąć? Oczywiście rozważam też Monte i Dentamed ale już jako ostateczność.
#krakow #dentysta #stomatologia #zdrowie #kiciochpyta
  • 5
@kt13 wiem, ale plombę miałam zakładaną w jakimś +/- 2002 roku będąc jeszcze gówniarzem i wtedy niespecjalnie interesowałam się rodzajami wypełnień ( ͡~ ͜ʖ ͡°) inna sprawa, że faktycznie mogłam sama się wcześniej zająć wymianą tego choćby na glasjo, ale jakoś było mi zawsze nie po drodze. No ale dziś plomba postanowiła mnie opuścić i zostawić po sobie krater (,)
@kura-borzenka ja w liceum zmieniłam dentystę a on zmienił mi wszystkie 6 plomb. Po dwie na wizycie, ale po 10 latach stwierdzam że warto. Ja bym próbowała się wepchnąć do dentysty normalnie na NFZ przyjść pod koniec pracy. Dużo ludzi nie pojawia się na wizytach i ich nie odwołuje a też założenie plomby to nie jest nawet pół godziny roboty
@kt13: Na jakiej podstawie stwierdzasz ile dentyście zejdzie czasu? Znasz z góry wielkość ubytku i wiesz czy amalgamat nie wypadł np.przez to, ze pod spodem zrobiła sie próchnica wtórna, która trzeba usunąć? Dodaj sobie czas na ewentualne znieczulenie, ewentualne krwawienie z dziąsła, itd .itd. ;) @kura-borzenka: broń Boże na sam koniec pracy. Ja takich osob nie przyjmuję. Dzwoń od razu po roznych gabinetach i pytaj czy jest możliwość chociaz zeby
@tirarirara dzięki, że to piszesz, bo mnie było niezręcznie pouczać kogoś, kto chce mnie wspomóc dobrą radą a zgadzam się z tobą w 150% ;)
W najgorszym wypadku zakładałam założenie tymczasówki u zdzierców za 400zl, ale moja dentystka zdaje się mieć zbyt twardą dupę i przyjmie mnie dziś w nocy, więc alarm odwołany.

Btw, ileż ja się przy poszukiwaniu dentysty naczytałam, że dentysta "nie chciał naprawić na gwarancji" to głowa mała. Ludzie