Wpis z mikrobloga

@Danicen: bo lubię chleb, jest smaczniejszy niż chleby z większości piekarni. Druga sprawa bułki przeważnie robi się na drożdżach, a chleb jest tylko na zakwasie, dlatego też będzie świeży dłużej niż bułki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@skotfild: Kurna jak kiedyś robiłam zakwas, to wszędzie pisali, że nie da się zrobić pszennego chleba na zakwasie. Co do #!$%@?? ( _)
  • Odpowiedz
  • 0
@skotfild podaj przepis,albo opisz mniej więcej jak to zrobiłeś,nigdy nie widziałem jeszcze takiego domowego chleba, zawsze wychodzi taka zbita masa...
  • Odpowiedz
@catch: ja zaczynałem od tego: link
jako mąkę polecam bio mąkę chlebową (1050) z lidla. Tylko żeby fajnie chleb wychodził trzeba mieć bardzo aktywny zakwas - po dokarmieniu podwaja, albo nawet potraja swoją objętość.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skotfild: Podobno coś związanego z tym, że mąka jest oczyszczona ¯\_(ツ)_/¯ ale ja robiłam zakwas ostatnio jakieś 7 lat temu, więc nie pamiętam XD jakoś nie jestem wielką fanką chlebów razowych, więc olałam temat. Jestem natomiast pewna, że wtedy wszędzie czytałam, że zakwas pszenny nie wyjdzie, ani chleb na nim, chyba że z domieszką razowego zakwasu i takiej też mąki ( ͡° ʖ̯ ͡°) A był czas
  • Odpowiedz