Wpis z mikrobloga

Świadomość i pełna akceptacja faktu, że coś takiego jak sens życia, jego cel, misja, zwał jak zwal, to jedynie społeczny marketing, daje poczucie niesamowitej wolności i spokoju.

Nie licząc promila ludzi nauki, sportu, kultury itp, których droga i miejsce w którym są, jest często i tak dziełem przypadku, to dla całej reszty populacji, zażynanie się "sensem" w życiu, to fikcja, a dalej tylko męka i ból.

Nieskończenie większy od majaczącego gdzieś na horyzoncie "celu", często wgranego nam przez otocznie, ma samo życie, w tej właśnie sekundzie. Ciepło desek mojego tarasu, cierpki smak świeżego soku i ten narkotyczny wręcz zapach letniego poranka.. Nogi w słońcu, głowa w cieniu.
Nic ale to nic nie przebije radości jaka towarzyszy człowiekowi w takim momencie. Nic co możemy dostać z zewnątrz, nic co możemy osiągnąć, a już na pewno kupić.

Otwórzcie oczy Mireczki, dotknijcie nagą stopą trawy i poczujcie tą nieskończoność, tu, teraz i bez żadnych kosztow.

Milej niedzieli.

#pracbaza #pieniadze
  • 7
@KrolWlosowzNosa zależy kto co lubi, bo nie zapominajmy że tą samą dawkę chemii w mózgu dostanie jakąś osoba ciesząca się chodzeniem po trawie na bosaka, jak osoba która usiądzie i w odpowiednim dla siebie momencie prawdziwie będzie się cieszyć z gry na kompie.

Chyba po prostu zależy jak to sobie sami poukładamy w głowie i czy będziemy mieć świadomość co robimy i jak ważna jest teraźniejszość i cieszenie się małymi pierdołami.

Bo
bkwas - @KrolWlosowzNosa zależy kto co lubi, bo nie zapominajmy że tą samą dawkę chem...

źródło: comment_29FH2mF2QrMcJ81RQesfV5t2JlLNn7n8.jpg

Pobierz
@KrolWlosowzNosa Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm... Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je