Wpis z mikrobloga

@xandra: Brakuje jeszcze chyba w V wieku uchwalenia wiary w trzy osoby boskie. Wcześniej nie wierzono w to, że Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty to jedna osoba. Był tylko Bóg i Syn. Ale jakoś wtedy komuś się przypomniało, że nigdy nie widział ich jednocześnie i to pewnie dlatego, że to jedna osoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rzuf22: @Vivec: @Emmzon: Oczekujecie ode mnie meteorytyki, a sami unikacie jej jak ognia. Skoro się mylę, to pokażcie mi gdzie, czy to tak trudno zrozumieć? Dajcie listę, linki, źródła i wtedy to będzie miało sens, a nie bez sensownie klepiecie w klawiaturę.
  • Odpowiedz
Polewa się wodą jakąś "świętą" relikwię, palec, nogę, albo inne członki zmarłych "świętych"...


@xandra: co to za bzdura.
Modli się ksiądz nad wodą i w ten sposób poświęcona już jest.
  • Odpowiedz
@kris03: A skąd wiesz? Widziałeś? Poza tym Sanepid powinien codziennie robić badania składu tej wody w kropielnicach. Wszystkie kościoły by zamknęli... https://wiadomosci.dziennik.pl/nauka/artykuly/438210,nauka-swieta-woda-biologicznie-skazona.html

Austriaccy naukowcy zajrzeli do kościelnych chrzcielnic. Wyniki ich badań są przerażające. Większość próbek jest skażona biologicznie - zawierają groźne bakterie, związki z chemicznych nawozów czy ślady ludzkich odchodów.


Miłego używania...
  • Odpowiedz
@xandra: nie znam się na teologii, ale nawet taki niedzielny katol jak ja może zauważyć na pierwszy rzut oka dwie głupoty.
Różaniec nie został "wynaleziony" a objawiony jako forma modlitwy. Sugerowanie że został 'po xx latach od Chrystusa' wynaleziony jakby to była jakaś niespójność teologiczna nie ma sensu.
'zabronienie ludowi kielicha w komunii sw' nawet nie wiem co ma znaczyć. Do dzisiaj występuje komunia pod dwiema postaciami. Najczęściej jest pod
  • Odpowiedz
@xandra: prostacka argumentacja, pocwicz uczciwosc intelektualna wobec adwersarzy, bo ta kartka nie mowi prawdy. Wiekszosc tych dat to momenty zinstytucjonalizowania danych tradycji, dogmatow.
  • Odpowiedz
@Vivec: A wiec KK wymyślał sobie kolejne elementy wciskania kitu ciemnemu ludowi, nie koniecznie w tej kolejności czy z właściwymi datami, interpretując wedle uznania zbiór mitów i legend. Nadal nie widzę różnicy, dla mnie to ciągle ciemnota i zabobony ¯\_(ツ)_/¯

@dewanderer: Jak wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Oczekujecie ode mnie meteorytyki, a sami unikacie jej jak ognia. Skoro się mylę, to pokażcie mi gdzie, czy to tak trudno zrozumieć?


@xandra: Nie unikam jej, pisze jedynie, że to nie działa w tą stronę. Czego nie potrafisz zrozumieć w tym, że ciężar dowodu spoczywa na osobie przedstawiającej coś? W tym momencie zachowujesz się tak samo jak osoby religijne na obrazku poniżej.

rzuf22 - > Oczekujecie ode mnie meteorytyki, a sami unikacie jej jak ognia. Skoro się...

źródło: comment_ejDuJPg4pYlsvwvR8csF2WAKqNx0CYuE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rzuf22: Chwileczkę, mówimy o religii czy teologii, a na nią nie ma żadnych dowodów, żadna nie jest nauką nie można więc stosować do tego metod naukowych, to z definicji czysty absurd. Mogę więc postąpić jak na obrazku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Vivec: Przecież się odniosłam. Nawet jeśli daty czy szczegóły nie koniecznie się zgadzają ten wpis miał pokazać coś zupełnie innego, ewolucję kolejnych mitów
  • Odpowiedz
@xandra: Maria wniebowstapila w 1950r jakby coś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe jakiej technologii użyli by zbadać co się stało z jakaś randomową babką 2k lat temu xDD
  • Odpowiedz