Wpis z mikrobloga

@Nirin: Nie mam Twittera ale ktoś jej może podrzucić filmik z meczu 15 latków z drugim lub trzecim zespołem kobiet w piłce nożnej jak dostaja oklep 6-0 :D albo jak podobna drużyna kobiet(czyt. Top) dostaje oklep od starych angielskich zawodników którzy maja po 50lat+ :D
  • Odpowiedz
@Nirin: "czas to zmienić" - ona naprawdę jest taka głupia czy tylko udaje? Przecież to jest jeden wielki prywatny sektor, zarabiają miliony bo ludzie chcą to oglądać, w przeciwieństwie do piłki kobiecej
  • Odpowiedz
@Nirin: Najpierw trzeba umieć choć trochę haratać w gałę. Taka Marta Vieira da Silva (polecam poszukać na YT) zarabia pewnie więcej niż taki np. Krychowiak (choć to też baba)
  • Odpowiedz
@spwasch: Alex Morgan - jeśli grałeś w FIFA to dla przypomnienia to ta co pojawia się w ostatniej części. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych piłkarek na świecie. Szeroko rozpoznawalna w USA, w stanach chyba była nawet na okładce którejś części gry. W najlepszym sezonie chyba nawet 1 mln $ nie zarobiła wliczając kontrakty sponsorskie. Za samą grę w piłkę mogła mieć maks 0,5 mln za rok. Wspomniana przez Ciebie Marta Vieira
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nirin:
To kiedy wchodzi ta ustawa o zarobkach w kobiecej piłce nożnej?

A tak na serio to po prostu niech kobiety zaczną oglądać kobiece wersje popularnych sportów to znajdą się sponsorzy i pieniądze
  • Odpowiedz
@spwasch: Jeśli. I jakbyś przeczytał dalej to byś się dowiedział, że jedna z najpopularniejszych piłkarek nie zarabiała w najlepszym okresie 20k $/tydzień.
Odnosiłem się do gry ponieważ jest to znana seria i do Morgan bo tam występuje w roli drugoplanowej.
  • Odpowiedz
"czas to zmienić" - ona naprawdę jest taka głupia czy tylko udaje? Przecież to jest jeden wielki prywatny sektor, zarabiają miliony bo ludzie chcą to oglądać, w przeciwieństwie do piłki kobiecej


@Poro6niec: miliardy dolarów prawem nie towarem ( ͡° ͜ʖ ͡°) niech rządy przeprowadzą interwencyjny skup nieoglądanych przez nikogo meczy
  • Odpowiedz
@galuf: I żeby była jasność. Nie wiem ile zarabiają kobiety w piłce, wiem że zarabiać potrafią. Polecam czytanie ze zrozumieniem bo "pewnie więcej" != "więcej". Tej Twojej amerykanki z fify nawet nie znam (szeroko znana). Marta zostanie legendą, coś jak wujek Pele ;)
  • Odpowiedz
@galuf:

Szeroko rozpoznawalna w USA, w stanach chyba była nawet na okładce którejś części gry

Mocny argument xD Szeroko rozpoznawana w USA, gdzie nawet męski soccer nie jest tam bardzo popularny i jest uważany za grę dla białych z bogatych rodzin.
  • Odpowiedz
@Nirin: moim zdaniem zarobki ogólnie w piłce nożnej to jest jakiś absurd bo nawet patałachy w polskiej lidze zarabiają kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie ale chętnie zobaczę minę tej pani po meczu np. mistrza jakiejś tam kobiecej ligi z odpowiednikiem w męskiej lidze.
  • Odpowiedz
@spwasch: Nie mówimy kto jest lepszym piłkarzem, nie kłócimy się kto jest kobiecym Messim a kto Ronaldo tylko napisałem ci ile zarabia piłkarka. Może ta Marta jest najlepszą piłkarką, być może długo nie będzie drugiej ale mówimy o zarobkach. Myślę, że topowa reprezentantka w najbardziej utytułowanej reprezentacji jest wyznacznikiem maksymalnych zarobków

Polecam czytanie ze zrozumieniem bo "pewnie więcej" != "więcej" ...

No i napisałem, że jednak nie, masz mi za
  • Odpowiedz