Wpis z mikrobloga

Chciałbym żeby nie było spedytorów idiotów. No, ale sa ;(

Jeden z przepisywaczy opowaidał mi dzisiaj, że on może trzymac moje auto w nieskończoność płacąc mi 100e za dzień na rozładunku.

Rozładunek miał być wczoraj fix o godzinie 14:30

Grubo się to dzieciątko zdziwi co się stanie po 14:30 dzisiaj ;)
#bekaztransa #transport #spedycja #logistyka
  • 53
  • Odpowiedz
Nie odbieranie przez spedytora? Szef mówi "jak załaduje to nie odbierajcie telefonów od nich bo miał być fix ale czekamy bo może coś się dorzuci żeby nie woził powietrza.

Ze strony kierowcy też znam temat bo jeździłem na busach chwilę. Szef dzwoni i taki tekst "jak będzie spedytor dzwonił to nie odbieraj, powiesz że w trakcie jazdy nie używasz telefonu". Albo "jak będzie pytał ile kilometrów masz do celu to mów o
  • Odpowiedz
@JudzinStouner: żebyś wiedział! tkwiłem tam tylko ze względu na to, że zawód spedytora mi się spodobał niesamowicie i chciałem nabyć doświadczenia tylko. dzięki mnie paru klientów uciekło od tego Januszex Company bo ich ostrzegłem jakie plany ma wobec nich szefunio.
Co do szefa na busach to z jednej strony go rozumiem bo spedycja często wymagała dosłownie cudów, jechałem PL>ES prędkością 140km/h i w kółko spedytor wydzwaniał co tak wolno i
  • Odpowiedz
  • 16
@GrindujTopy Godzina 12,dzwonię do typa gdzie ma auto bo ma być na 13, mówi mi że luzik bo 50km. Godzina 13 auta nie ma, dzwonię znów gdzie jest auto bo miało być, typ mówi, że w korku stoi i do godziny będzie. Godzina 14 dalej auta nie ma, dzwonię bezpośrednio do kierowcy a on mi mowi, ze on to pieprzy i nie będzie kłamać ale wysłali go jeszcze gdzieś na doładunek,
  • Odpowiedz
@Trique: Na twoim miejscu podjąłbym kroki wpisania firmy na jakąś czarną listę i zablokowania go na wszystkie przyszłe ewentualne transporty. Januszerka i partactwo jak #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 2
@maniek930
Co śmieszne, firma ma bardzo dobre opinie na transie i nic nie wskazywało, że tak wyjdzie. Pewnie gdyby na rozładunku mu sprawnie poszło to spóźnił by się minimalnie i nie było by tematu, ale lepiej kłamać.

Z drugiej strony, też nie raz prosiliśmy przy załadunku/rozładunku o zmianę godziny bo auto gdzieś tam miało opóźnienie ale zawsze szczerze, sytuacja taka i taka, możemy zrobić tak i tak, a tu cyrk totalny
  • Odpowiedz
masz wytłumaczenie co do sytuacji gdy wchodzisz na transa widzisz stawki 50€ za 500km 1tone i znajdzie się debil co to weźmie (°° Dlatego wolę jeździć za mniejsze pieniądze ale mieć święty spokój (°° Tak wg Panowie, bardzo miła dyskusja, aż się przyjemnie czytało ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@VediViniVici: trzeba też pamiętać, że spedytorzy nie są bez winy. Sytuacja z zeszłego tygodnia. Kierowca o 9:00 na magazynie. Najpierw info, że spróbują na 2 zmianie, potem, że kolejnego dnia o 6:00. Spedytor dzwoni o 8:10, że jak nie rozładują w chwil kilka to kierowca odjeżdża. Dzwonie jako właściciel towaru, dre morde na ludzie z którymi dobrze żyje i zawsze mi pomogą z byle gównem, a co się okazuje?
Auto
  • Odpowiedz
@Trique: standard niestety, jak mam możliwość to takim przewoźnikom załatwiam stanie pod firmą do rana, niestety nie zawsze się da... za to zawsze da się zadzwonić do firmy i poprosić o wolne załatwianie rozładunku i podpisywania cmr. ;)

@Gremo: to jest dziad a nie spedytor, przez takich właśnie się wstydzę przyznawać do zawodu czasem.
w mniejszych firmach rozładują dzień wcześniej ale ja jest jakaś fabryka duża to nie
  • Odpowiedz
@GrindujTopy: najlepsza firma świata to Frigo w Radomku xD Najnowocześniejszy magazyn, kamery skanują palety. Magazynier przy załadunku inaczej wstawił na naczepę i już #!$%@? stania 12h pod rampą, bo jak kamera nie szczyta to #!$%@? koniec. A zamiast zrobić 3 kamery z każdej trony, to zrobili dwie i #!$%@? xD jest martwy punkt
  • Odpowiedz
nakładania kar na siłę (przykładowo za nie wysłanie przez kierowcę SMS, że stoi w korku mimo tego że mieliśmy stały podgląd gps zazwyczaj i nawet program sam alarmował o dłuższym przestoju).


@GrindujTopy: Kto będzie płacił mandaty za używanie telefonu podczas jazdy? W korku niby stoi, podjeżdża po trochu, ale to zapytaj policjanta, czy nie przyklei jak jest okazja.
Niektórzy to mają #!$%@? pomysły. Żeby to do czegoś jeszcze było im
  • Odpowiedz