Wpis z mikrobloga

@ikov: nigdy nie robiłem terere a teraz mi smaka narobiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam w pracy tylko cbse miodową, nada się? Dużo dłużej trzeba czekać żeby się "zaparzyła" w zimnej? I może być taka naprawdę zimna a nie pokojowa?
@MG66: Wg wszelkich opisów, woda do yerby musi być albo gorąca (ale nie wrzątek) lub bardzo zimna. Możesz więc zalać lodowatą i dorzucić kostkę lodu, niech powoli się wytapia. Jak ze smakową nie wiem, bo nigdy nie piłem smakowych, ale skoro to normalna yerba to efekt też będzie dobry.

Daj znać czy smakuje :)
@xaro Powiem tak - może to jest prawda. Ale siedząc w domu, albo na werandzie. W pracy za biurkiem raczej wolałbym się nie pocić, chociaż i tak właśnie się dzieje nawet bez picia gorących napojów.
@ikov: dziwne takie :O bardzo słabe w smaku w porównaniu do parzenia na ciepło, a stało z 10 minut więc albo woda była zła, albo yerba też była zła ^^ albo ja źle robię...
Albo to takie ma być, cholera xD
@MG66: Bo zaparzyć się nie zaparzy, do tego potrzebna jest temperatura, ale mimo delikatniejszego smaku też działa, przynajmniej na mnie.