Wpis z mikrobloga

@JateHews ostatnio w USA zabito kolejną trans kobietę, druga w ciągu dwóch tygodni. U nas samobójstwo popełniła Milo, również trans kobieta, która zwyczajnie nie wytrzymała ostracyzmu i braku pomocy. To tylko dwa przypadki z ostatniego tygodnia/dwóch (sprawa Milo jest odrobinę starsza), chcesz słuchać dalej, czy ciągle mam urojenia?
  • Odpowiedz
@JateHews masz na myśli to, ile hetero zginęło z powodu prześladowań na tle orientacji?

Dlaczego psychol? Jak zabiją kogoś hetero z depresją czy nerwicą, to też umiera psychol, czy to jest zarezerwowane dla transseksualistów, którzy w świetle prawa nie są chorzy?
  • Odpowiedz
@JateHews nie widzisz problemu w tym, że zabiła się (bo to była kobieta) przez dyskryminację i przemoc na tym tle? Jakby biały hetero popełnił samobójstwo, ponieważ ktoś go nękał za orientację i kolor skóry, to wszystko byłoby ok?

Szkoda tylko, że w oby dwóch sprawach faktycznie chodziło o orientację.
  • Odpowiedz
@JateHews skoro jest to zaburzenie psychiczne, to proszę, podaj mi kod ICD-10 rozpoczynający się od F. Chyba nie rzucasz słów na wiatr?

Przebierańcy to śmiałe określenie dla osób, które są przed/po terapii hormonalnej i chirurgii, poprzedzonej wieloma wizytami u specjalistów, aby się upewnić co do tej decyzji. No i myślisz transseksualizm z transwestytą, ale nie dziwi mnie jakoś ignorancja w tej dziedzinie.

Ciężko pozwać kogoś za to, że powiedział o tym,
  • Odpowiedz
@JateHews wszystkie choroby są aktualnie w tym rejestrze, jeśli lekarz musi wypisać diagnozę - to nie pisze "ból dupy", tylko np. F01.3. Dobra, to jeszcze został Ci spis chorób stricte psychicznych, czyli DSM-V. Może tam coś znajdziesz?
Otóż w świetle prawa będą oni kobietami/mężczyznami, i tu właściwie temat powinno się zakończyć, bo zaraz się okaże, że mamy wiele hemafrodytów na świecie, bo ktoś się różni budową od idealnego mężczyzny czy idealnej
  • Odpowiedz
@JateHews no, a transseksualizm jest już znany od wielu, wielu lat. I co? No i go nie ma na liście. Ciekawe czemu.
Dewiacja to takie słówko, które może w oryginalnej definicji faktycznie znaczy coś takiego, ale stosowane przeciwko komuś raczej nie oznacza oryginalnej definicji. Już wiele słów ma taki wulgarny wydźwięk, nic nowego. Jak nazwę Cię vel męski członek, to o co mi chodzi? O to, że faktycznie nim jesteś, czy
  • Odpowiedz
@JateHews chciałabym zobaczyć lekarza, który nie uznaje jej, i diagnozy przepisuje na własne widzimisię xD
A może przestaniemy dyskryminować takie osoby, zamiast zmuszać ich do leczenia? Może damy im swobodę, pomożemy, podamy rękę, przestaniemy krytykować? To pewnie byłoby łatwiejsze, zamiast kogoś krytykować i wyśmiewać się z niego.

Wymień listę chorób, gdzie transseksualizm jest wymieniony. Ja podałam Ci swoje, dwa najbardziej rzetelne spisy - ICD-10 oraz DSM-V.
  • Odpowiedz
@JateHews transseksualizm jest znany, tak? Jest, i to od wielu, wielu lat. Więc dlaczego dalej go nie ma na liście? A, no tak. To nie jest zaburzenie.
Kolejne argumenty ad personam, gratuluję - ale tu nie trafiłeś, bo nie wiem kiedy ostatni raz brałam benzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dewiacja, dewiacja, dewiacja. Kto powiedział, że transseksualizm to dewiacja? Ty? Bo żaden szanowany lekarz nie uważa tego za
  • Odpowiedz
@JateHews uuu, widzę, że dalej brniesz w wyzywanie mnie xD nice try, ale rób do skutku, bo na razie się ośmieszasz, zamiast logicznie odpisywać.
Eliminujmy więc każdą dewiacje - palenie, picie, własne poglądy (bo to też pewnie dewiacja), robienie czegoś wbrew normom społecznym... ale nie, to Ci okropni transseksualiści są źli, bo istnieją, i domagają się cholernych przywilejów - takich jak normalne traktowanie. Wstyd!

Ta eliminacja brzmi śmiesznie z Twoich ust
harpiowata - @JateHews uuu, widzę, że dalej brniesz w wyzywanie mnie xD nice try, ale...

źródło: comment_0vaerTLF64O0YOQiZmxJkx2LhXdEU5jO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz