Wpis z mikrobloga

P2 - Kim oni są? #lacunafabularniereptilianie (tag gry)
#lacunafabularnieczarnolisto (zbiorczy tag do czarnolistowania wszystkich gier)
----------------------------------------------------------------

Wiemy o nich na pewno więcej, niż na początku. Wysokie, umięśnione, dwunożne jaszczurki na lądzie poruszały się zakute w zbroje z czarnego, niebiesko połyskującego metalu. Poruszały się sprawnie, ale przewagę bojową dały im włócznie i sztylety, z których wydobywało się niosące śmierć zielone światło. Zaledwie kilkudziesięciu jaszczuroludzi było w stanie przejąć kontrolę nad miastem.

Potem wszystko zaczęło się dziać bardzo szybko. Na szczycie Zigguratu Sina postawili zwierciadło, skierowane w stronę nieba, z którego trysnął zielony promień. Niebo i słońce zostało spowite zielonym kolorem, choć niektórzy twierdzą, że to tylko kopuła nad miastem. Dziś jestem w stanie uwierzyć we wszystko. W mieście opuszczonym przez bogów wszystko jest możliwe.

Później odkryliśmy, że jaszczury wolą przebywać w wodzie. Zrzucają przed wejściem do niej swoje czarne zbroje, zmniejszają je do wielkości ziarnka piasku i wskakują do wody. Jeżeli mówimy, że na lądzie są dość zwinni, biorąc pod uwagę magiczną zbroję, którą noszą, to w wodzie pływają czasem tak szybko, że ciężko nadążyć za nimi wzrokiem. Wątpliwa przyjemność oglądania ich zarezerwowana jest jednak tylko dla porywanych, którzy żywcem porywani są pod powierzchnię wody.

Ojciec opowiadał mi, że kiedyś jaszczury były bardziej porywcze i bardziej niecierpliwe niż teraz. Zdarzały się sytuacje, w których świeżo porwana kobieta była zabijana zanim trafiła pod wodę. Jeżeli ktoś mógłby pomyśleć, że nie ma nic gorszego od utopienia się w rękach jaszczura, tkwił w ogromnym błędzie. Jaszczury zmieniają kształt swojego pysku na podłużny, cienki i ostro zakończony. Wbijają go następnie w szyję ofiary i przytrzymując ją w żelaznym uścisku powoli wysysają z niej krew. Cała czynność trwa około dziesięciu minut, choć dla ofiary trwa to zapewne wieczność. Jesteśmy dla nich tylko pożywieniem. To, że przychodzą po nas coraz rzadziej może oznaczać, że znaleźli inne źródło pożywienia. A może po prostu stajemy się powoli towarem luksusowym...

Powiększanie się Eufratu to też na pewno dzieło jaszczurów. W wodzie mogą być sobą, mimo to korzystają z magicznych powozów w kształcie ogromnych ryb. Nie wiemy co tak naprawdę skrywają pod taflą wody. Możemy się tego jedynie domyślać.

Pytasz ilu ich jest? Naraz widziałem ich czterech, podobno ojciec mojego ojca widział ich prawie pół setki. Ilu jest ich łącznie? Pięciu? Pięćdziesięciu? Pięciuset? Tego nikt nie wie, wszyscy wyglądają dla nas tak samo...

----------------------------------------------------------------

Na przełomie czerwca i lipca ruszają zapisy do nowej przygody na tagu #lacunafabularnie. Śledź tag gry i tag zabawy, aby być na bieżąco z zapowiedziami i zapisz się do Mirkolisty, jeżeli nie chcesz przegapić zapisów (wołam z niej tylko do zapisów do nowych przygód, sprawdź historię wołań).

Grafika Kello46 @ Deviantart
Pobierz lacuna - P2 - Kim oni są? #lacunafabularniereptilianie (tag gry) 
#lacunafabularniec...
źródło: comment_onz7A5jzbttpzEFwDlrtaCMTV998GsWp.jpg
  • 10